Pagalba

  

Pagalba
Išgąsdino gandas, kad iš darbo bus atleidžiama šimtai VSAT pareigūnų
2015-08-31

„Darydami šitą reformą jie nori atleisti kelis šimtus pareigūnų“, – 15min.ltrašė Artūru prisistatęs skaitytojas. Jis nenurodė, iš kur gavo tokią informaciją ir kaip yra susijęs su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Skaitytojas teigė, kad pasieniečiai kalba, jog bus atleista apie 500 ar net 700 pareigūnų.

Esą daugiausiai tų, kurie dirba administracijoje ir nėra tiesiogiai susiję su valstybės sienos apsauga, patruliavimu ir panašiai.

„Tai ta pati Skvernelio ir Požėlos reforma“, – tarsi su apmaudu rašė Artūras, matyt, omenyje turėdamas vidaus reikalų sistemos pertvarkymą.

Tačiau situacija yra kitokia. 

Siūlys kitą darbą

Vidaus reikalų sistemoje išties vyksta reforma, kuri palietė ir pasieniečius.

Vienas iš atliekamų darbų – VSAT Lazdijų rinktinės reorganizacija, per kurią bus panaikinti 55 etatai iš 502.

„Tai nereiškia, kad visi tie 55 darbuotojai liks be darbo, nes jiems bus siūlomos kitos pareigos VSAT. Taip pat bus sudaroma galimybė pereiti dirbti į kitas vidaus reikalų struktūros įstaigas“, – 15min.lt aiškino VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Lazdijų rinktinė bus prijungta prie Pagėgių ir Varėnos rinktinių.

Pareigūnas G.Mišutis teigė, kad pokyčiai Lazdijų rinktinėje bus dalis didesnių VSAT pertvarkymų, tačiau nėra ruošiamasi masiškai atleidinėti darbuotojus.

VSAT vadas Renatas Požėla teigia, kad pokyčių poreikis ir jų projektai kilo iš pačios pasieniečių bendruomenės. 

„Pertvarkos tikslai yra stiprinti išorės sienų apsaugą, didinti tarnautojų atlyginimus, kelti jų motyvaciją, – sakė VSAT vadovas. – Taip pat siekiant efektyviau ir skaidriau organizuoti mūsų tarnybos veiklą numatoma centralizuoti kai kurias atskirų padalinių vykdomas funkcijas.“

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/svarbu/skaitytoja-isgasdino-gandas-kad-is-darbo-bus-atleista-simtai-vsat-pareigunu-515-524456