Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Informacija apie VSAT Valdymo komiteto posėdį
2021-01-19

Praėjusią savaitę vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo svarstomi sistemai svarbūs einamieji klausimai, o daugiausiai dėmesio buvo skirta artėjantiems eiliniams metiniams vertinimams. Posėdyje dalyvavo ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas bei Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Vladimir Banel.

 

Posėdyje jo dalyviai buvo informuoti, kad pavasarį vyksiančių eilinių metinių vertinimų metu „labai gerai“ planuojama vertinti 60 proc. pareigūnų tarnybinę veiklą. Jų vertinimo koeficientas bus didinimas 0,5 punkto, o tam tikrais išskirtiniais atvejais – ir daugiau.

 

Už tarnybą sausio mėn. pareigūnams, betarpiškai dirbantiems Covid rizikos sąlygomis, bus mokamos 20 proc., o Užsieniečių registravimo centro (URC) ir užkardų administracijų darbuotojams – 10 proc. priemokos. Sprendimai dėl vasario ir kovo mėn. priemokų kol kas nepriimti. 

 

Posėdyje buvo kalbama ir apie pasieniečių skiepijimą nuo Covid-19. 2453 VSAT pareigūnai, karjeros tarnautojai ir darbuotojai sutiko skiepytis nuo Covid-19, o daugiau nei 1000 atsisakė tai daryti. Norintys bus skiepijami prioriteto tvarka: pirmieji – užkardos su geležinkelio PKP, antrieji – užkardos su tarptautiniais PKP, toliau – URC, Aviacijos valdvba, Ikiteisminio tyrimo ir Migracijos skyriai, užkardos su ES vidaus sienomis, SPS, į tarptautine operacijas vykstantys pareigūnai ir t.t.

 

2021 m. ir toliau bus leidžiami ir apmokami viršvalandžiai iki vienos (trumpiausios) pamainos. Daugiau viršvalandžių bus leista tik tuose padaliniuose, kur yra didelis pareigūnų trūkumas ar kitos svarbios priežastys.

 

VSAT jau galvoja ir apie galimybes rudenį atlikti neeilinius vertinimus. Jų metu, „labai gerai“ planuojama įvertinti apie 30 proc. pareigūnų, karjeros tarnautojų ir darbuotojų, pakeliant jiems pareiginės algos koeficientą.

 

Planuojama, kad 2021 m. gauto biudžeto lėšomis bus atnaujinta maždaug 85 proc. visų pareigūnų uniformų, skiriant jiems pilną naujo pavyzdžio komplektą.

 

Posėdyje buvo diskutuojama ir dėl tam tikrų klausimų, susijusių su 2021 m. Nacionalinės kolektyvinės sutarties įgyvendinimu. Sprendimas dėl 5 dienų sveikatos gerinimui suteikimo priimtas nebuvo. Sutarta tolimesnes diskusijas šiuo klausimu tęsti el. paštu. Planuojama iki sausio pabaigos patvirtinti minėtos garantijos įgyvendinimo tvarką.

 

Taip pat sutarta, kad prašymus dėl 2 papildomų kasmetinių atostogų dienų suteikimo, profesinės sąjungos nariai turėtų pateikti iki kito mėnesio darbo grafiko patvirtinimo, t.y. prieš 7 kalendorines dienas iki mėnesio pradžios, per kurį norima pasinaudoti papildomomis atostogomis.

 

---

 

Pasienis.lt nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?