Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Greituosius kreditus ėmęs vilnietis: palūkanos buvo labai didelės
2014-04-26

Neatsakingas skolinimasis

Tikrąjį „greitukų“ veidą savo akimis išvydęs vilnietis, keblioje situacijoje atsidūrė dėl neatsakingo skolinimosi. Vyras į greitųjų kreditų bendrovę kreipėsi norėdamas gauti pinigų vartojimo išlaidoms.
 

„Skolinausi vartojimo išlaidoms. Turėjau numatęs įvairių smulkių pirkinių. Reikėjo greitai gauti pinigų, todėl taip ir nutiko – paėmiau greitąjį kreditą“, - pasakojo Augustas.
 

Skolos išaugo tiesiog staiga

Didžioji dalis greitųjų kreditų klientų susiduria su panašiomis problemomis. Skolindamiesi nepagalvoja apie tai, kad jau netrukus reikės grąžinti paskolą. Pastarosios dažniausiai būna su solidaus dydžio palūkanomis, todėl žmonės laiku paprasčiausiai nesugeba laiku atsiskaityti.
 

Deja, taip nutiko ir Augustui. Pritrūkęs pinigų vyras neieškojo kitų galimybių, o vieną greitąjį kreditą dengė kitu. Tai privedė prie dar didesnių problemų ir sostinės gyventojas pradelsė kelis mokėjimus.
 

„Skolos vis augo ir augo. Nežinojau kur gauti pinigų, todėl pats jas ir „išauginau“ imdamas „greitukus“, - prisipažino Augustas. – Nors uždirbu vidutinį atlyginimą, bet palūkanos buvo tokios didelės, kad pajamų tiesiog nebeužteko, tad kelias dienas pradelsiau mokėjimus“.
 

Mokėdavo keturženkles sumas

Dėl to, kad įklimpus į greitųjų kreditų bendrovių liūną, mokėti mėnesines įmokas darosi sunku stebėtis veikiausiai per daug nereikia. Augustas „greitukams“ buvo skolingas daugiau nei 10 tūkst. litų, o kas mėnesį mokėti tekdavo keturženklę sumą.
 

Vyro mėnesinės pajamos siekia 2,3 tūkst. litų. Pasak vilniečio jis paskolų dengimui kas mėnesį buvo pajėgus skirti po 800 litų, tačiau to nepakako, o skolos tik augo.
 

„Aš dirbu ir uždirbu. Kas mėnesį galėčiau mokėti po maždaug 800 litų, tačiau turėdavau mokėti dar daugiau, o skolos mažėdavo nežymiai“, - atviravo Augustas.
 

Sulaukė pagalbos

Laimei dabar Augustas galės gyventi kiek ramiau. Vyras internete rado informaciją apie akciją „Atsisakyk greituko“ ir „Pareigūnų kredito unijoje“ gavo paskolos refinansavimą.
 

Nuo šiol Augustas turi aiškiai apibrėžtas mėnesines įmokas ir tiksliai žino kada grąžins paskolą. „Pareigūnų kredito unijai“ Augustas kas mėnesį turės mokėti po šiek tiek daugiau nei 400 litų, o tai dvigubai mažau, nei jis galėtų sau leisti.

„Džiaugiuosi, kad sulaukiau pagalbos. Dabar galėsiu gyventi kur kas ramiau ir laisviau planuoti savo finansus. Niekam nepatariu prasidėti su greitaisiais kreditais, paprasčiausiai išvengsite problemų“, - teigė Augustas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?