Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Dėl siūlomų Vidaus tarnybos statuto pataisų – kompromisų paieškos
2018-06-20

Ne visos šiandien Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete svarstomos Vidaus tarnybos statuto pataisos tenkina šalies pareigūnų bendruomenę. Susitarti iki galo Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui (NPPSS), kelioms šakinėms susivienijimo profesinėms sąjungoms bei Vyriausybės kanceliarijos ir vidaus reikalų ministerijos atstovams nepavyko net ir intensyviose praėjusią savaitę vykusiose derybose .

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel teigia, kad pareigūnams atstovaujančios organizacijos negali pritarti kelioms siūlomoms statuto nuostatoms.

 

„Visų pirma mus piktina tai, kad pataisas, kuriomis siekiama keisti pareigūnų darbo apmokėjimo sistemą ir kitus svarbius dalykus, Policijos departamentas, padedamas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, stumia be diskusijų su bendruomene. Tai yra: net nebandoma išklausyti žmonių, kurių tarnybą ir gyvenimus tos pataisos paveiks. Pataisų iniciatoriai dengiasi teiginiu, jog visa tai skirta pareigūnų darbo užmokesčiui pakelti. Tačiau nutylima, kokia kaina tai rengiamasi padaryti – iš esmės priartinant statutinių pareigūnų tarnybą karinei tarnybai, kurioje nėra tokių sąvokų kaip, pavyzdžiui, darbo trukmė“, – teigia V. Banel.

 

Daugiausiai aistrų derybose, anot profesinių sąjungų atstovų, kėlė siūlomi darbo apmokėjimo sistemos pakeitimai, prie kurios siūloma prijungti naktines, šventines ir poilsio valandas. Taip pat bandymai atsisakyti pareigūnų vertinimo, lemiančio darbo užmokesčio dydį, ir sumažinti apmokėjimą už budėjimo laiką. Pagaliau, Statute norima įtvirtinti nuostatas, kurios leistų pareigūnams be pertraukų dirbti iki 70 valandų.

 

„Tai patys svarbiausi dalykai, prieš kuriuos stosime mūru, o jei reikės – vesime pareigūnų minias į gatves. Toks yra NPPSS tarybos sprendimas. Akivaizdu, kad tokia sistema gali būti naudinga tik policijos viršūnėms, o ne paprastiems policininkams, pasieniečiams, ugniagesiams, kalėjimų sistemos, muitinės ir kitiems pareigūnams. Tokių nuostatų patvirtinimas iš šių pareigūnų tiesiog atimtų poilsį, laisvalaikį, šeimas ir sveikatą“, – sako V. Banel.

 

Statutinių pareigūnų organizacijų atstovams akį rėžia ir projekto nuostatos, skirtos profesinių sąjungų derybinių galių silpninimui. Darbuotojų interesus ginančių organizacijų atstovus siūloma šalinti iš atrankos ir vertinimo komisijų. Tai, anot V. Banel, galimai prieštarauja Vyriausybės ir valdančiosios daugumos programoms, kuriose daug kalbama apie profesinių sąjungų derybinių galių stiprinimą ir socialinės partnerystės pažangą.

 

NPPSS atstovai sako, kad apie tolimesnius savo veiksmus, susijusius su Statuto pataisomis, spręs po Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?