Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties garantijų profesinių sąjungų nariams 
2022-10-06

Jau visai netrukus, šių metų spalio 10 dieną, bus pasirašyta atnaujinta Nacionalinė kolektyvinė sutartis, kurios nuostatos galios 2023 metais. 

 

Todėl tiems iš Jūsų, kurie vis dar nėra profesinių sąjungų nariais, dabar pats laikas jungtis prie Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) ar jo šakinės organizacijos. Padarę tai iki Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo, tai yra iki spalio 10 dienos, Jūs jau kitais metais galėsite naudotis tik profsąjungų nariams suteikiamomis garantijomis. Pagrindinės iš jų yra šios:

 

– 2 papildomos mokamų kasmetinių atostogų saviugdai arba savanorystei dienos, su darbdaviu suderintu metu.

 

– Keliant kvalifikaciją (pavyzdžiui, konferencijos, mokymasis nuotolinio mokymosi platformose ir pan.), suderinus tai su tiesioginiu vadovu, iki 10 darbo dienų atostogų per vienus metus, kurios apmokamos darbuotojo vidutiniu darbo užmokesčiu. Arba trunkančias iki 20 darbo dienų per vienus metus, apmokant puse darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.

 

– Sutarties galiojimo laikotarpiu profesinės sąjungos narys, pasijutęs prastai ar turintis suplanutą vizitą į gydymo įstaigą, turi teisę, informavęs darbdavį, gauti iki 5 darbo dienų per metus sveikatai gerinti, mokant už jas jo vidutinį darbo užmokestį.

 

Įstojusiems į profesinę sąjungą jau po šios Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo, teks laukti 2024 metų garantijų. 

 

Žinoma, kad NPPSS turi savo papildomas garantijas – sveikatos draudimą, įvairias nuolaidas degalinėse, mobilių operatorių išskirtines paslaugas ir pan. Jomis nariai gali naudotis iš karto nuo stojimo datos. Visgi Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatos, kaip minėjome, galioja tik tiems, kurie tampa darbuotojų interesus ginančių organizacijų nariais iki sutarties pasirašymo. Todėl labai kviečiame suskubti jungtis prie NPPSS ir jo organizacijų.

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip tai padaryti, galite rasti mūsų interneto svetainėje pareigunai.lt.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?