Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Baigtos derybos dėl Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinės sutarties projekto
2019-04-30

Po daugiau nei 3 mėnesių ir 14 derybinių raundų Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) baigtos derybos dėl Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinės sutarties projekto.

 

„Pagaliau galime pasidžiaugti, kad sutarties projektas yra baigtas. Šios derybos tikrai nebuvo lengvos, dėl kai kurių nuostatų derėjomės 3–4 posėdžius,“ – pasakoja NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

Anot jo, dabar sutarties projektą dar reikės suderinti su Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis. Kol kas nėra aišku, kiek šis procesas užtruks. Savo ruožtu, pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos tikisi, kad šios įstaigos tik tikslins, o ne iš esmės keis sutarties projektą ir sprendimus priims ilgai nedelsdamos.

 

Naujoji sutartis pakeis nuo 2016 metų galiojusią Kolektyvinę sutartį. Šis pakeitimas yra būtinas įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui.

 

„Naujoji sutartis gerins tarnybos organizavimo sąlygas, atsiras naujos veiklos profesinėse sąjungose garantijos ir motyvavimo priemonės, skirtos tik profesinių sąjungų nariams,“ – pabrėžia Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) tarybos pirmininkas Jevgenijus Amelinas.

 

Derybose NPPSS ir LPPPS atstovavo pirmininkas V. Banel, LPPPS tarybos pirmininkas J. Amelinas ir LPPPS tarybos narys Giedrius Krilavičius. Po derybų su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir VRM parengtą sutarties projektą galite atsisiųsti čia.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?