Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkus vienijanti profesinė sąjunga susitiko su Aplinkos ministerijos kancleriu
2019-09-19

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) praėjusią savaitę susitiko Aplinkos ministerijos kancleriu Arminu Mockevičiumi. 

 

Susitikimas inicijuotas esamoms aplinkos apsaugos sistemos problemoms ir joms spręsti reikalingo finansavimo aptarimui, tačiau, kaip po susitikimo pasakojo LAASDPS pirmininkas Eimantas Puodžiukas, visų pirma paaiškėjo, kad Aplinkos ministerija atskiroms įstaigoms taiko dvigubus standartus.

 

„Pokalbio metu kancleris minėjo, kad jam nėra gaila skirti lėšų, tačiau, pasak jo, Aplinkos apsaugos departamentas nevykdo užduočių, todėl ši, pagrindinę šalies aplinkosaugos reikalavimų kontrolę vykdanti įstaiga, iš žadėtų 320 tūkstančių eurų gavo tik 250. Ir visa tai dėl negero, iš Klaipėdos sklindančio, kvapo,“ – sako E. Puodžiukas.

 

Anot jo, susitikime buvo primintos ir jau istorinės problemos. 

 

„Per susitikimą užsiminta ir, pavyzdžiui, apie kai kuriuos buvusius Regioninių aplinkos apsaugos departamentų vadovus. Mano galva, tai yra kaltų paieška, o ne problemos sprendimo ieškojimas. Todėl labai gaila, kad vadovybė sprendžia ambicijų klausimus, bet ne labai dideles problemas,“ – teigia LAASDPS pirmininkas.

 

Pagaliau, aplinkosaugininkus vienijančios profesinės sąjungos atstovai teigia, jog per susirinkimą kancleris nešnekėjo apie jokius konkrečius veiksmus dėl esamų problemų sprendimo ir nepateikė atsakymų į jų kreipimesi užduotus klausimus, todėl LAASDPS žada dar kartą tiesiogiai kreiptis į Aplinkos ministrą ir Seimo atstovus.

 

LAASDPS pastebi, kad susirūpinimą dėl esamos probleminės padėties aplinkos apsaugos sistemoje jau kelia ir Prezidentas, o tai dar kartą pagrindžia, kad profesinės sąjungos keliami klausimai yra pagrįsti.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?