Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų susitikimas su AAD vadovybe
2023-08-30

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai susitiko su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktoriumi Giedriumi Kadziausku ir jo komanda.

 

Susitikimo pradžioje buvo aptartos nuotolinio darbo AAD taisyklės. Patvirtinta, jog tokį darbo būdą reglamentuoja AAD direktoriaus įsakymas, o taip pat šalies Darbo kodeksas. Primename, jog pagal Darbo kodekso nuostatus, teisę į nuotolinį darbą turi nėščia moteris, neseniai pagimdžiusi ar kūdikį maitinanti darbuotoja, darbuotojas, auginantis vaiką iki aštuonerių metų, darbuotojas, vienas auginantis vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, taip pat darbuotojas, pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą pateikęs prašymą, pagrįstą sveikatos būkle, neįgalumu arba būtinybe slaugyti (prižiūrėti) šeimos narį ar kartu su darbuotoju gyvenantį asmenį. Tokie asmenys turi teisę prašyti dirbti nuotoliniu būdu jų norimą dienų skaičių.

 

Susitikime skirta laiko Miškų įstatymo projektui ir galimoms pasekmėms jį priėmus. Profesinė sąjunga šiam projektui yra pateikusi pastabas. LAASDPS nepritaria, kad iš urėdijų darbo krūvis (pavyzdžiui, susijęs su protokolų surašymu) būtų perduotas AAD, kuriame ir taip trūksta darbuotojų.

 

AAD vadovas kalbėjo apie departamento automobilių parką bei pristatė planus, kad ateityje numatoma tarnyboje naudotis ir nuomojamais automobiliais.

 

LAASDPS atstovai atkreipė dėmesį į nepatenkinamą situaciją, susijusią su neeiliniais vertinimais ir papildomu finansavimu. AAD direktorius kitą savaitę planuoja susitikti su aplinkos ministru. Šiame susitikime dėmesys bus skiriamas ir papildomo finansavimo klausimui.

 

Susitikime taip pat aptarta Taikinimo komisijos veikla. Sutarta, kad Vidaus tyrimų skyrius, teikdamas motyvuotą išvadą direktoriui, lygiagrečiai ją pateiks ir profesinės sąjungos nariui.

 

Be dėmesio neliko ir naujojo Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimai. Sutarta, kad visame procese (svarstant, pavyzdžiui, atlygio politikos, pareigybių vertinimo ir kitus panašius klausimus) bus kviečiama dalyvauti ir profesinė sąjunga.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?