Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų profesinės sąjungos susitikimas su ministerijos atstovais – nerezultatyvus
2023-04-04

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai balandžio 4 d. susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos bei Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojų interesams atstovaujančios Regioninių profsąjungų federacijos (LŽŪDPSF) atstovai.

 

„Susitikimas nebuvo produktyvus. Turėjome daug klausimų, buvo ginčų, tačiau aiškių atsakymų ir Aplinkos ministerijos pozicijos trūko. Daugiausia diskusijų sukėlė Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų finansavimo klausimas, kuris aplinkosaugininkų bendruomenei yra ypač svarbus. Aplinkos ministerijos ir profsąjungų nuomonė apie esamą prastą finansinę būklę įstaigose skiriasi. Tad kol kas plačiau nėra ką ir komentuoti, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Prieš porą mėnesių vykusioje neeilinėje LAASDPS konferencijoje buvo priimta rezoliucija, susijusi su aplinkos apsaugos sistemoje esančiomis problemomis. Primename, jog rezoliucijoje buvo reikalaujama atsisakyti ministerijos planų 2023 m. finansavimą mažinti 5 proc, liautis skurdinti aplinkosaugos sistemos, nereikalauti iš ministerijos pavaldžių įstaigų nepagrįstų ir tik formaliais struktūriniais pokyčiais grindžiamų pokyčių ir tesėti pažadą, kad minimalus aplinkosaugos sektoriaus darbuotojo atlyginimas nebūtų mažesnis nei 895 eurai atskaičius mokesčius, o galiausiai siekti, kad aplinkosaugininko mėnesinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius būtų ne mažesnis nei 1000 eurų. Rezoliucijoje buvo kalbama ir apie sistemos darbuotojų aprūpinimą uniformomis ir darbo rūbais, o taip pat apie būtinybę įstaigas aprūpinti netaršiomis ir funkcijoms tinkamomis transporto priemonėmis.

 

„Visgi šiame susitikime atsakymų į šiuos klausimus neišgirdome. Mums tiesiog buvo pažadėta, kad ministerija oficialų atsakymą dėl rezoliucijoje išdėstytų reikalavimų pateiks greitu laiku. Belieka spėlioti kada tai įvyks, – teigia V. Laukys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?