Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų profesinė sąjunga abejoja departamento direktorės įsakymo teisėtumu
2020-12-11

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) raštu kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą (AAD) su prašymu paaiškinti, ar departamento direktorės šių metų gruodžio 2 d.  įsakymu pakeistas Asmens duomenų tvarkymo vykdant tarnybinių automobilių naudojimo stebėseną tvarkos aprašo 3 priedas yra teisėtas ir nepažeidžia AAD darbuotojų teisių.  

 

Minėtas įsakymas yra aktualus visiems tarnybinius automobilius vairuojantiems departamento darbuotojams. Pakeitus tvarką, darbuotojai yra verčiami pasirašyti aprašo 3 priedą „Informavimas apie vietos nustatymo įrenginio renkamų asmens duomenų tvarkymą“, o nesutikusiems, kad GPS įrenginiu būtų renkami jo asmens duomenys, žadama nesuteikti teisės vairuoti tarnybinį automobilį.

 

„Mūsų nuomone, toks reikalavimas prieštarauja net keliems tarptautiniams ir Lietuvos Respublikos teisės aktams. Pavyzdžiui, su Lietuvos darbo kodeksu, kuriame teigiama, kad darbdavys privalo sudaryti darbuotojui sąlygas darbo funkcijai atlikti ir suteikti darbuotojui reikalingas darbo priemones ar turtą. Dabar gi turime situaciją, kuomet, darbuotojui nesutikus pasirašyti minėto dokumento, darbdavys grasina nevykdyti savo pareigos aprūpinti darbuotoją darbo priemone – automobiliu“, – sako Vaidas Laukys, LAASDPS pirmininkas. 

 

Profesinė sąjunga viliasi, kad susidariusią situaciją pavyks išspręsti konstruktyvaus dialogo būdu. Antraip ji pasilieka sau teisę kreiptis dėl papildomų išaiškinimų į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?