Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai: ministras visiškai apleido Lietuvos aplinkos apsaugą
2022-11-24

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai lapkričio 23 d. susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) direktoriumi Giedriu Kadziausku.

 

„Pasakysiu paprastai: šis susitikimas, jo rezultatai, nuvylė aplinkosaugininkų bendruomenę“, – po susitikimo kalbėjo LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Anot jo, ministras informavo socialinius partnerius, kad yra patvirtintas papildomas finansavimas AAD šių metų pabaigai. Jis bus panaudotas piniginėms kompensacijoms AAD darbuotojams už papildomai atliktus darbus ir veiklas. 

 

„Galbūt ir galima tuo pasidžiaugti, tačiau profesinei sąjungai nepriimtina tai, jog to paties nepavyko pasiekti dėl 2023 m. darbo užmokesčio fondo. Tai parodo, kad ministerija nesupranta situacijos. O gal tiesiog politikams, net ir vadovaujantiems aplinkos ministerijai, nusispjauti į aplinkosaugą. Kitaip vertinti 5 procentais mažesnį biudžetą nėra įmanoma. Imkime kad ir kitas sritis, pavyzdžiui vidaus reikalų sistemą. Įstaigų finansavimas ten kasmet nuosekliai auga 10-15 procentų. Aplinkosaugininkus gi planuojama palikti su dar skurdesniu biudžetu, žodžiu, prie suskilusios geldos, – piktinasi V. Laukys. 

 

Anot jo, ši situacija reiškia, jog įstaigos bus priverstos mažinti darbuotojų skaičių. „AAD per paskutinius keturis metus išgyveno daugybę pokyčių, pertvarkų. Nepaisant to, aplinkosaugininkus norima ir toliau murgdyti po neaiškių pertvarkų liūną. Vietoje to, kad būtų imtasi tikrų, išdiskutuotų ir finansais pagrįstų pokyčių, kurie išgydytų apleistą aplinkosaugos sistemą. Žodžiu, mūsų pareigūnai jaučiasi palikti likimo valiai – darbo krūviai dažnai yra nežmoniški, darbuotojų trūksta, darbo užmokestis – juokingai mažas net ir palyginus su kitomis biudžetinėmis įstaigomis.

 

Profesinės sąjungos atstovus pribloškė ir ministro reikalavimas pritarti pasiūlymui mažinti darbuotojus, kitaip sakant efektyvinti sistemą.

 

„Labai keista. Norime mažinti valstybės tarnautojų skaičių socialiniams partneriams prieš akis mojuojant parengtu Valstybės tarnybos įstatymo projektu, kurį priėmus darbo užmokestis didės tik įstaigų, institucijų vadovams bei politikams. Tuo tarpu valstybės tarnautojai bus priversti pasitenkinti smarkiai mažėjančiomis socialinėmis garantijomis, paliekamais specifiniais reikalavimais ir įšaldytu nekonkurencingu darbo užmokesčiu, – pažymėjo LAASDPS atstovė Dijana Rupeikienė.

 

„Esame stipriai nusivylę šiuo susitikimu ir ministerijos vadovų pozicija. Įvertinę jo rezultatus priėmėme sprendimą neatidėliodami kviesti profesinės sąjungos atstovų neeilinį pasitarimą, kuriame įvertinsime neadekvačius ministro S. Gentvilo pasiūlymus ir veiklos rezultatus, – sakė V. Laukys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?