Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Anoniminė apklausa: 42 proc. aplinkosaugininkų teigia, kad darbe tvyro įtampa ir yra jaučiamas spaudimas
2021-05-14

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) vakar vykusiame profesinės sąjungos atstovų susitikime su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybe aptarė aplinkosaugininkams aktualius klausimus, susijusius su tinkamų darbo sąlygų sudarymu, būtinybe nustatyti motyvavimo sistemą, darbo krūvių sureguliavimu, perteklinių tvarkų, apsunkinančių aplinkosaugininkų darbą, atsisakymu. Daugeliu išsakytų klausimų buvo sulaukta AAD vadovybės pritarimo. Kai kurių klausimų sprendimui AAD jau yra inicijuotos darbo grupės, į kurias įtraukti ir darbuotojų atstovai. Būdų, kaip išspręsti likusius klausimus, bus ieškoma artimiausiu metu.

 

Pastarojo mėnesio pokyčiai AAD darbuotojams teikia vilčių, kad įtampos darbe sumažės, bus labiau įsiklausoma į jų lūkesčius ir atsižvelgiama į ilgametę patirtį turinčių aplinkosaugininkų nuomonę, atsiras daugiau pasitikėjimo ir laiko vykdyti mums visiems rūpimą aplinkos apsaugą.

 

Anksčiau (dar prie buvusios AAD vadovės) tvyrojusią įtampą parodo ir LAASDPS atlikta anoniminė LAASDPS narių apklausa, kurioje akivaizdžiai matomas nepasitenkinimas buvusia departamento vadovybe, jos sprendimais, darbuotojų nuvertinimu ir demotyvacija.

 

LAASDPS naujiesiems AAD vadovams pristatė šių metų balandžio mėn. pabaigoje surengtos anoniminės savo narių apklausos rezultatus. Apklausa buvo siekiama sužinoti LAASDPS narių požiūrį į aplinkosaugos sistemos būklę, čia veikiančių organizacijų vidaus mikroklimatą, darbo sąlygas, darbuotojų santykius su vadovais ir pan. 

 

Svarbiausi apklausos rezultatai:

 

- Daugiau nei 42 proc. LAASDPS narių nėra patenkinti savo darbine veikla (visiškai ar iš dalies). Tik kas dešimtas aplinkosaugininkas yra visiškai patenkintas savo darbine veikla, o 47 proc. – patenkinti iš dalies. 

 

- Daugiau nei 60 proc. apklausos dalyvių teigė, kad jų netenkina darbo užmokesčio dydis, o beveik 4 iš 5 – organizacijose esanti darbuotojų motyvacinė sistema.

 

- Darbe tenkantis krūvis tenkina tik 22 proc. apklausos dalyvių (netenkina 62 proc.), o atmosfera darbe patenkinti beveik 29 proc. apklaustų profesinės sąjungos narių (nepatenkinti yra 52 proc.).

 

- Kaip didelę problemą apklausos dalyviai įvardino vadovų ir darbuotojų tarpusavio santykius organizacijose. Jais yra nepatenkinti beveik 60 proc. apklaustųjų.

 

- Kas antro apklausos dalyvio netenkina bendradarbiavimas tarp organizacijų struktūrinių padalinių, o 46 proc. - įstaigos įvaizdžio formavimas viešojoje erdvėje.

 

- 65 proc. apklausos dalyvių teigia nesutinkantys, kad už savo darbą jie gauna motyvuojantį darbo užmokestį, o 56 proc. mano, kad jiems nėra užtikrinamos tinkamos darbo sąlygos. Tiesa, 54 proc. apklaustųjų sako, kad jiems užtikrinamos reikalingos socialinės garantijos.

 

- Beveik 40 proc. darbe nesijaučia vertinami ir gerbiami, o 54 proc. pabrėžė, jog darbas jiems nesuteikia emocinio pasitenkinimo. 4 aplinkosaugininkai iš 10 teigia, kad darbe tvyro įtampa ir yra jaučiamas spaudimas.

 

Apklausa buvo vykdoma internetu, žmonių prašant atsakyti į parengto klausimyno klausimus. Į apklausos klausimus atsakė 118 LAASDPS narių. 

 

LAASDPS apklausa.

 

---

 

Sigito Strazdausko / santarve.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?