Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Alytaus ugniagesiai gali tikėtis didesnių atlyginimų
2018-02-06

Vasario 2 d. vykusiame Alytaus apskr. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ataskaitiniame susirinkime aptarti praėjusių metų rezultatai ir šių metų planai.

 

Susitikime dalyvavo Alytaus APGV vadovybė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Kęstutis Lukošius, direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos valdybos narys Artūras Talandzevičius ir kiti.

 

Alytaus APGV viršininkas Algirdas Bautronis teigė, kad Alytuje yra neužimtos 29 iš 260 pareigybių. Anot jo, pernai buvo priimti 6 ir atleisti 13 darbuotojų.

 

K. Lukošius susirinkimo metu akcentavo, kad reikėtų ieškoti įvairių būdų gaisringumui, žūstančių gaisruose, skęstančių vandenyje skaičiui mažinti. Tam, anot PAGD direktoriaus, būtina pasiekti tas socialines grupes, kurios dažniausiai patenka į tokias nelaimes. Svarbu skatinti ir savanorystę. K. Lukošiaus teigimu, reikia ieškoti potencialių savanorių, kurie norėtų ir galėtų atlikti šį darbą. Be kita ko, K. Lukošius paminėjo, kad tarnybos metu nebus toleruojama net ir 0,1 promilė alkoholio kraujyje.

 

PAGD direktorius Kęstutis Lukošius informavo, kad valdyba bus reorganizuojama – tikėtina, bus jungiama prie kito regiono ar kitos būsimos struktūros. PAGD planuoja per mėnesį parengti būsimos struktūros metmenis, juos derinti su profesine sąjunga. Tokiu būdu rengiamasi sutaupyti apie 2 mln. eurų.

 

UGPS atstovai domėjosi, kaip bus vykdomi pareigūnų veiklos vertinimai ir ar visi Alytaus ugniagesiai, neturintys galiojančių nuobaudų, gali tikėtis didesnio atlyginimo. K. Lukošius užtikrino, kad lėšų tam yra, o sprendimą, kam skirti didesnį atlyginimą, turės priimti apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų viršininkai.

 

Profesinės sąjungos atstovai iškėlė klausimą ir dėl valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektorių vadinamųjų „budėjimų namuose“. Anot PAGD direktoriaus, inspektoriai ne darbo metu tokių funkcijų atlikti neturėtų, nes APGV yra pakankamai kitų budinčių pareigūnų, galinčių atlikti pirminį informacijos surinkimą. Tuo tarpu inspektoriai neatidėliotiną informacijos patikrinimą apie galimas nusikalstamas veikas ar kilusius gaisrus turėtų atlikti darbo metu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?