Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Alytaus AVPK savivalė: veda darbo laiko apskaitą pagal savo susikurtas taisykles
2017-04-14

Lietuvos policijos profesinė sąjunga kreipėsi į Policijos departamentą su prašymu nedelsiant reaguoti į Alytaus aps. vyriausiojo komisariato savivaliavimą vedant darbo laiko apskaitą.

 

Profesinės sąjungos žiniomis, Alytaus AVPK ir jam priskirtuose struktūriniuose padaliniuose (Druskininkų PK, Lazdijų r. PK, Varėnos r. PK, Birštono PK, Prienų r. PK) pareigūnams, dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą, darbo laiko apskaita taikoma nesivadovaujant Vidaus reikalų ministerijos patvirtintomis rekomendacijomis.

 

Profesinės sąjungos žiniomis, visi Apskričių VPK ir PK taiko minėtas rekomendacijas, išskyrus Alytaus AVPK. Alytaus AVPK administracija, paprašius paaiškinti savo darbo valandų paskaičiavimus sudarant grafikus, nurodo neaiškią ir nelogišką skaičiavimo sistemą. Dėl šios priežasties pareigūnai išdirba neadekvačiai daug valandų, kurios viršija numatytas mėnesio valandas.

 

„Natūralu, kad pareigūnai piktinasi dėl neadekvataus ir sunkiai paaiškinamo darbo laiko apskaitos vedimo. Be to, lyginant su kitais padaliniais, jiems nustatoma didesnė mėnesio valandų norma“, - teigia LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

 

Pavyzdžiui, vienas iš Lazdijų r. PK pareigūnų 2017 m. vasario mėn. išdirbo 160 val.. Rekomendacijose nustatyta darbo laiko norma – 151 val. Galima daryti išvadą, kad pareigūnas turėjo 9 val. viršvalandžių, už kuriuos turėtų būti apmokama kaip už viršvalandinį darbą. Šiuo atveju Alytaus AVPK vadovaujasi savo sugalvotu nelogišku skaičiavimu ir teigia, kad vasario mėn. darbo laiko norma – 160 val.

 

LPPS prašo Policijos departamento imtis atitinkamų veiksmų ir užtikrinti, kad visuose Apskričių VPK ir PK būtų vadovaujamasi rekomendacijomis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?