Pagalba
1900
narių
6
organizacijos
Pagalba
A. Širinskienė siekia pakeisti pareigūnų apmokėjimo sistemą be bendruomenės sutikimo
2018-06-06

Šiandien, birželio 6 d., Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete vyko Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projekto XIIIP-1609 svarstymas. Posėdyje aptarti gegužės viduryje Seimo narės Agnė Širinskienės užregistruoti siūlymai. Posėdžio metu nebuvo svarstomi Vidaus reikalų ministerijos darbo grupės, kurioje dalyvavo visos suinteresuotos pusės, įskaitant profesines sąjungas, Seimui pateikti siūlymai.

 

„Manau, reikėtų pradėti nuo to, kad Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai, panašu, jau yra priėmę tam tikrus sprendimus. Susidarė įspūdis, kad komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė visus sukvietė tik tam, kad įgarsintų tai, kas aptarta anksčiau. Turime informacijos, kad nuo paskutinio atšaukto posėdžio galėjo vykti neoficialūs susitikimai, kuriuose buvo derinamos konkrečios Statuto nuostatos.

 

Mūsų į susitikimus nekvietė, diskutuota apie Seimo narės pateiktus siūlymus nebuvo. Todėl mes laikomės savo pozicijos – neišdiskutuoti su pareigūnų bendruomene siūlymai negali būti svarstomi Seime. Esame pateikę argumentuotus siūlymus, kuriais siekiama dabartinės darbo užmokesčio sistemos tobulinimo, socialinių garantijų pareigūnams užtikrinimo, socialinės partnerystės, derybinių galių stiprinimo, tačiau tam dėmesys skirtas apskritai nebuvo. Akivaizdu, kad šiandienos susitikimo metu buvo norima ne išgirsti kitas nuomones, o primesti savąsias“, - po Seimo posėdžio sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel.

 

NPPSS, gavęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą, išanalizuos gautą informaciją, įvertins jų apimtis ir pateiks savo pastabas ir pasiūlymus. V. Banel užtikrina, kad profesinė sąjunga gins principines Statuto dalis, kurios susijusios su pareigūnų pajamų ir motyvacijos didinimu, socialinėmis garantijomis ir tinkamomis darbo sąlygomis.  

 

Statuto svarstymo chronologija

 

1. Statuto pakeitimo įstatymo projektas Seimo komitetuose pradėtas svarstyti prieš keletą mėnesių. Į Seimui pateiktą projektą nugulė siūlymai, dėl kurių susitarė Vidaus reikalų ministerija, jai pavaldžios įstaigos ir profesinės sąjungos.

 

2. NPPSS atstovai įstatymo projektui taip pat yra pateikę savo siūlymus. Su dalimi siūlymų projektą svarstę Seimo komitetai sutiko, dalį perdavė pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui. 

 

3. Gegužės 16 d. Seimo narė Agnė Širinskienė Seime užregistravo naujus siūlymus Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projektui. Siūlymus, kurie susiję su pareigūnų apmokėjimo sistemos pakeitimais, inicijavo Policijos departamentas. Gegužės pradžioje profesinės sąjungos informavo departamentą ir Vidaus reikalų ministeriją pakeitimams nepritariančios.

 

4. Gegužės 23 d. suplanuotas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis neįvyko. Komiteto atstovė informavo, kad Seimo narė Agnė Širinskienė rengiasi atsiimti gegužės 16 d. Seime užregistruotus siūlymus Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projektui.

 

5. Birželio 6 d. vykusiame posėdyje pareiškiama, kad A. Širinskienė siūlymų atsiimti formaliai negali, todėl jie aptariami posėdžio metu. 

 

Anksčiau rašėme:

 

V. Banel: kaip baigsis PD režisuojamas filmas apie pareigūnų darbo užmokestį?

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?