Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS ir UGPS atstovai dalyvavo Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo darbų įstatymo projekto pristatyme
2023-09-11

Rugsėjo 5 d. Vidaus reikalų ministerijoje įvyko Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo darbų įstatymo (toliau – PSGDĮ) projekto pristatymas. Pristatyme Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui (NPPSS) atstovavo NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius, UGPS valdybos pirmininku Artūras Talandzevičius ir teisininkas Martynas Austys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovams pristačius PSGDĮ projektą, vyko diskusija. NPPSS anksčiau teikė pasiūlymus PSGDĮ projektui, tačiau į juos beveik nebuvo atsižvelgta.

Susitikimo metu NPPSS atstovai grįžo prie siūlymo įtraukti į PSGDĮ padidėjusio pavojaus sąvoką ir apibrėžti kuomet pareigūnai dirba padidintos rizikos sąlygomis. Tuomet liktų mažiau vietos tyrėjų interpretacijoms, o pareigūnams nereikėtų įrodinėti tarnybinių ginčų komisijose ir teismuose ar pareigūnui susižalojus (ar net žuvus), tarnybinių pareigų atlikimas buvo susijęs su didesniu pavojumi ar didesne rizika jo gyvybei ar sveikatai. Primename, kad tokiais atvejais priklauso Vidaus tarnybos statuto 59 straipsnyje numatytos kompensacijos.

NPPSS nuomone, PSGDĮ darbuotojams atsirandančios teisės filmuoti, daryti vaizdo ir (arba) garso įrašus reglamentavimas yra išdėstytas neaiškiai ir neapibrėžtai. Dėl to darbuotojams kyla asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių aktų pažeidimų grėsmė ir su tuo susijusios pasekmės.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas pažadėjo dar kartą įvertinti NPPSS siūlymus bei dar kartą susitikti ir pratęsti diskusiją dėl šių siūlymų įtraukimo PSGDĮ.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?