Pagalba
1800
Narių
6
Organizacijų
Pagalba
Profsąjungos: tikimės, kad naujasis KD vadovas imsis ryžtingų pokyčių
2017-11-24

Kalėjimų departamento vadovo konkursą laimėjo Robertas Krikštaponis. Profesinės sąjungos viliasi, kad išrinktas asmuo bus paskirtas eiti pareigas ir imsis ryžtingų pokyčių.

 

„Viliuosi, kad stagnuojanti sistema pagaliau galės pradėti judėti pirmyn. Tikimės, kad naujai išrinktas vadovas bendradarbiaus su profesinėmis sąjungomis, o pataisos pareigūnų profesija taps bent kiek patrauklesnė“, - teigia Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Lietuvos Respublikos ir Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos ne kartą pabrėžė, kad kalėjimų sistemoje – krūva problemų. Jų sprendimas sustojo dar šių metų pradžioje pasitraukus buvusiai departamento vadovei. Darbuotojai masiškai bėga iš pataisos įstaigų, likusieji uždirba kiek daugiau nei minimumą, darbo sąlygos pavojingos ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Dabartinė situacija, švelniai tariant, yra pavojinga.

 

Anot V. Jagmino, naujai išrinktas Kalėjimų departamento vadovas privalės nedelsiant imtis darbų – užtikrinti atlyginimų didėjimą, skaidrias karjeros galimybes, geresnes darbos sąlygas ir saugesnes darbo vietas. 

 

# # #

 

Nuolatinio vadovo Kalėjimų departamentas neturi nuo kovo mėn., kuomet nesulaukusi tarnybinio patikrinimo pabaigos iš pareigų pasitraukė tuometinė jo direktorė Živilė Mikėnaitė.

 

Teisingumo ministerija skelbia, kad iš septynių atrankoje dalyvavusių kandidatų, pretendavusių užimti Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas, daugiausiai balų surinko Robertas Krikštaponis. 


Atranka buvo vykdoma dviem etapais. Kandidatai, jau anksčiau praėję sveikatos patikrinimą, šiandien išlaikė fizinio pasirengimo testą ir dalyvavo atrankos pokalbyje, kurio metu buvo vertinamos profesinės, socialinės ir vadybinės kompetencijos. 

 

Atrankos komisijai vadovavo teisingumo viceministras Giedrius Ruseckas. Komisijos nariais buvo ne tik Teisingumo ministerijos, bet ir Vyriausybės kanceliarijos bei pareigūnų profsąjungos atstovai.

 

Komisijos sprendimu daugiausia balų surinko ir konkursą laimėjo Robertas Krikštaponis. Išrinktas Kalėjimų departamento vadovas turi teisininko išsilavinimą, daugiau nei dešimt metų dirbo Lietuvos kriminalinės policijos struktūroje, o pastaruoju metu ėjo prevencijos vadovo pareigas akcinėje bendrovėje „Lietuvos energijos gamyba“. 

 

Du iš septynių atrankoje dalyvavusių kandidatų nesurinko minimalaus balų skaičiaus. Vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymu, atranką laimėjusio asmens kandidatūra bus pateikta patikrinti specialiosioms tarnyboms.

 

Pavasarį Teisingumo ministerijos surengtą konkursą laimėjo anksčiau kalėjimų sistemai vadovavęs buvęs vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, bet teisingumo ministrė Milda Vainiutė nusprendė jo neskirti į pareigas ir skelbti naują atranką.

 

Teisingumo ministerija lapkričio pradžioje pranešė inicijuojanti kalėjimų sistemos pertvarką. Tarp reformos ypatumų – planai atsisakyti ketvirtadalio Kalėjimų departamento skyrių, jungti probacijos tarnybas, pertvarkyti viešųjų pirkimų vykdymo sistemą.