Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
„Metų vadovas – lyderis“ G. Barzdukas: vadovai dirba 25 valandas per parą
2014-12-01

Pats rinkimų procesas truko net kelis mėnesius ir buvo vykdomas keturių ratų sistema. Rinkimuose dalyvavo darbuotojai, vadovai, profesinės sąjungos, policijos veteranų atstovai ir speciali komisija. Rinkėjų sprendimu „Metų vadovo – lyderio“ apdovanojimas atiteko Vilniaus pirmojo policijos komisariato viršininkui Gintarui Barzdukui.

Pastarasis prisipažino, jog apdovanojimo gauti nesitikėjo. „Buvo išties keista gauti metų lyderio apdovanojimą, net nežinau kuo taip pasižymėjau, galiu tik padėkoti visiems kurie už mane balsavo“, - „Pareigūnų kredito unijai“ teigė G. Barzdukas.

Gavo dar vieną nominaciją

Pirmojo sostinės policijos komisariato vadas gavo ir dar vieną apdovanojimą. G. Barzdukas taip pat buvo išrinktas metų vedliu. Pareigūno teigimu, šis apdovanojimas nustebino kiek mažiau.

„išties gavau dar vieną nominaciją, kuri mane ne taip nustebino. Tapau ir metų vedliu. Ten mano stichija ir galėjau suprasti už ką esu nominuotas. „Metų vadovo – lyderio“ nominacija man buvo išties labai netikėta, - su šypsena dėstė G. Barzdukas. – Buvo labai keista, nes visiškai to nesitikėjau“.

„Aišku, tai tikrai yra labai malonus įvertinimas ir paskata. Galiu pasakyti, jog tik kitą dieną pilnai susivokiau, kad nugalėjau būtent aš. Pirmą dieną net nelabai galėjau to suprasti“, - juokėsi policijos struktūrose jau daugiau nei 23 metus praleidęs vyras.

Pagal specialybę – istorikas

„Tarnybą pradėjau 1991-aisias metais rugpjūčio 6-ąją. Dirbau universiteto policijos nuovadoje“, - paklaustas kada pradėjo pareigūnų karjerą sakė G. Barzdukas.

Pareigūnu „Metų vadovas – lyderis“ tapo kiek netikėtai. Jis prisipažino, jog norėjo dirbti su vaikais: „Būtent 1991-aisias baigiau universitetą, mokiausi Istorijos fakultete, taigi pagal specialybę esu istorikas – istorijos dėstytojas. Labai norėjau dirbti su vaikais, bet tais laikais buvo sunku gauti mokytojo darbą.

Taigi, aš nusprendžiau įsidarbinti nepilnamečių reikalų pareigūnu ir neatitolti nuo savo planų. Norėjau darbuotis su nepilnamečiais. Visgi, viskas pasisuko taip, kad tapau apylinkės inspektoriumi, taip ir prasidėjo mano tarnyba“, - karjeros pradžią prisiminė G. Barzdukas.

Įvertintas buvo jau po kelių metų

1994-aisias metais G. Barzdukas persikėlė dirbti į Pilaitės policijos nuovadą. Pareigūnas ten taip pat dirbo inspektoriumi ir sulaukė garbingo apdovanojimo. Jam buvo įteiktas raudonas kaklaraištis.

„Tai buvo toks įvertinimas, kurį gaudavo tam tikro lygio vadovas. Smagu, kad jau gruodžio 20-ąją šį kaklaraištį ryšėsiu 20 metų, o tai reiškia, jog tiek laiko vadovavau tam tikriems padaliniams“,  - pasakojo G. Barzdukas.

Vyras dirbo įvairiose policijos padaliniuose, o pastaruosius trejus metus darbuojasi būtent pirmajame Vilniaus policijos komisariate: „Teko dirbti išties daugybėje vietų, o nuo 2011-ųjų esu paskiras į pirmojo policijos komisariato viršininko pareigas“.

Vadovo darbas pečių neapsunkina

Paklaustas ar nėra sunku būti atsakingu ne tik už save, bet už visą komisariatą G. Barzdukas pabrėžė, jog tokį kelią pasirinko pats.

„Juk niekas nevertė manęs vadovauti. Manau visi vadovai patys pasirinko tokį kelią, todėl nėra ir ko verti. Visuose darbuose būna sunkumų, tačiau negalėčiau pasakyti, jog maniškiai kažkokie ypatingi. Kaip ir sakiau, juk pats tai pasirinkau“, - pasakojo G. Barzdukas.

Kalbėdamas apie savo pareigas vyras juokavo, jog vadovų para trunka 25 valandas: „Aišku, vadovas turi pasiruošęs dirbti visas 25-ias valandas per parą. Galvojate aš suklydau (šypsosi)? Nesvarbu, kad paroje yra 24-ios valandos, juk vadovai atsikelia valanda anksčiau“.

Motyvuoja jauni kolegos

G. Barzdukas džiaugiasi, jog gali dirbti jauname kolektyve. Vyras prisipažino, jog būtent jauni kolegos yra pagrindinis jo motyvacijos šaltinis.

„Jauni kolegos mane labai motyvuoja. Aš – vienas vyriausių komisariate, už mane vyresni tik trys kolegos. Visi kiti – jaunesni, tai turbūt galite įsivaizduoti kokią tai suteikia motyvaciją. Visada turi būti pasitempęs, nenusileisti, neatsilikti nuo jaunimo“, - pasakojo vadovas.

„Jaunimas kiek labiau pasikaustęs ant naujųjų technologijų. Jiems kiek lengviau įsisavinti visą kompiuterinę informaciją, juk aš, mano bendraamžiai pradėjome dirbti dar su spausdinimo mašinėlėmis. Tačiau juk nesinori atsilikti, norisi viską mokėti ir pačiam. Būtent jauni kolegos mane labai motyvuoja dirbti“, - atviravo G. Barzdukas.

Pareigūnas turi būti teisingas ir drąsus

Pasak G. Barzduko pagrindinė savybė kurią turi turėti kiekvienas pareigūnas – teisingumas: „Kiekvienas geras pareigūnas visų pirma turi būti teisingas. Manau tai svarbu kiekviename darbe, tačiau pareigūnui tai labai svarbi savybė“.

„Metų vadovas – lyderis“ taip pat išskyrė ir drąsą. Pasak jo, geras policininkas turi nebijoti priimti sprendimų, nors jie gali būti ir nepopuliarūs.

„Kaip sakiau pareigūnas turi būti teisingas, be to pareigūnui yra labai svarbu nebijoti priimti sprendimų. Nesvarbu ar tai populiarūs sprendimai, ar nepopuliarūs, tačiau baimės neturi būti“, - mintimis dalinosi G. Barzdukas.

Linki sveikatos ir didžiuojasi darbštumu

Paklaustas ko galėtų palinkėti savo kolegoms ir Lietuvos policijai, G. Barzdukas pirmiausia išskyrė sveikatą: „Svarbiausia turėti sveikatos, tai yra svarbiausia. Jeigu yra sveikatos, tai ir darbai greičiau vyksta“.

G. Barzdukas pažymėjo, jog šalies policija tikrai gali tobulėti, tačiau pabrėžė, jog kai ko Lietuvos pareigūnams gali pavydėti ir užsienio policininkai.

„Dar visai neseniai pas mus atvažiavę kitų šalių pareigūnai stebėdavosi kaip mes apskritai galime dirbti tokiomis sąlygomis. Dabar viskas jau kur kas geriau, tačiau tikrai yra kur tobulėti“, - mintimis dalinosi G. Barzdukas.

„Kita vertus manau, jog mūsų darbštumo gali pavydėti ir užsieniečiai. Nebijau paminėti šito žodžio, nes gražu žiūrėti, jog jauni pareigūnai yra tikri šito darbo fanatikai. Aš matau kaip jauni mano pavaldiniai dirba tiesiog užsidegusiomis akimis, o tai yra tiesiog nuostabu“, - džiaugėsi pirmojo Vilniaus policijos komisariato galva.

G. Barzduko teigimu, pareigūnai kasmet pradeda vis daugiau šypsotis, o tai džiugina „Metų vadovą  - lyderį“: „Žmonės darbe vis daugiau šypsosi, o jeigu pareigūnas šypsosi, tai ir pasitikėjimas juo didesnis, manau ir tuo pačiu linkiu, kad ateityje turėtume būti dar lamingesni“.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?