Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Žingsnis į priekį: VSAT ginčas išspręstas ne teismo keliu
2017-04-26

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) tarybos narys A. B., nesutikęs su praėjusių metų tarnybinės veiklos vertinimo rezultatais, kreipėsi į ginčų nagrinėjimo komisiją. Pastaroji įvertinimą nusprendė pakeisti panaikindama įstaigos vertinimo išvadą.

 

Dar 2017 m. vasarį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūno praėjusių metų tarnybinė veikla Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinyje tiesioginio vadovo buvo įvertinta „gerai“. Pareigūnas nesutiko su tokiu vertinimu ir kreipėsi į Ignalinos rinktinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisiją su prašymu įvertinti jo tiesioginio vadovo surašytos išvados objektyvumą ir pagrįstumą.

 

Ignalinos rinktinės komisijos posėdyje kovo mėn. pareigūno veikla pakartotinai buvo įvertinta „gerai“. Balsuojant pusė komisijos narių balsavo už įvertinimą „labai gerai" ir tik komisijos pirmininko balsas nulėmė bendrą visos komisijos sprendimą.

 

Po tokio sprendimo A. B. kreipėsi į VSAT Individualių tarnybinių ginčų nagrinėjimo komisiją su prašymu peržiūrėti atliktų jo veiklos vertinimų pagrįstumą. Komisija, visapusiškai išnagrinėjusi A.B. tarnybinę veiklą, ją įvertino „labai gerai". Šis Tarnybinių ginčų nagrinėjimo komisijos sprendimas bus įgyvendintas jau artimiausiu laiku.

 

LPPPS atstovai džiaugiasi, kad ginčą pavyko išspręsti VSAT komisijoje ir buvo išvengta teisminio nagrinėjimo. Tai, anot LPPPS tarybos nario Jevgenijaus Amelino, - vienas žingsnis į priekį link teismo keliu nagrinėjamų ginčių sumažinimo vidaus tarnybos sistemoje.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?