Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus apskrities pareigūnų forumas: ką galime padaryti dėl saugesnės aplinkos
2015-06-08

Siekiai, pokyčiai ir lūkesčiai

„Manau, kad visą šį renginį galima įstatyti į tris raktinius žodžius: siekiai, pokyčiai ir lūkesčiai. Siekiai, kurių siekia pareigūnų bendruomenė (orus darbo užmokestis, darbo sąlygos, aprūpinimas, geresni santykiai su darbdaviu, kitokia teisinė aplinka), pokyčiai, kurie būtini vidaus reikalų sistemoje ir visuomenės lūkesčiai kuriant saugesnę aplinką“, - pabrėžė Vilniaus apskrities ikiteisiminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Seimo narys Arvydas Anušauskas pasakojo, kad dažnai optimizavimas žmonėms kelia alergiją, nes kartojant tą žodį dažniausiai pasibaigia ko nors sumažinimu ar sutrumpinimu. „Vidaus reikalų sistema nori permainų, kurios pakeistų pačių pareigūnų būseną, pasitenkinimą darbo užmokesčiu. Šiuo atveju turime kalbėti ne tik apie pinigus, bet apie tai, kas konkretaus pasikeis pačiam darbuotojui, ar iš tikrųjų sumažės ne biurokratinis aparatas, o biurokratizmas darbe, tai yra susirašinėjimai, ataskaitos. Galbūt reikėtų siūlyti pakeitimus, kurie sumažintų administracinę naštą, atlaisvinant laiką tiesioginių pareigų atlikimui“.

Vidaus reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis pabrėžė, kad dabar svarstomi įstatymai susilaukė itin didelio dėmesio visuose lygmenyse. „Matome valdžios susidomėjimą ir kartu atsargumą. Manau, kad susidomėjimą sukeliame būtent mes, jūs – pareigūnų bendruomenė. Per daugelį metų augdami mes priaugome iki tos būsenos, kad bendruomenėje diskutuojame ir pildome įstatymų turinį. Be to, šiandien mes patys esame visiškai kitokie: išaugo visų lygių vadovų kaita, kitas policijos patrulis, ugniagesys, susiformavo kita bendradarbiavimo samprata. Tai rodo mūsų brandą.

Galime klausti, o kas iš to? Pokyčių nauda yra tiek kolektyvui, tiek kiekvienam atskirai. Vidaus tarnybos statute, policijos veiklos įstatyme įstatyme kalbama apie individualų vertinimą, kuris būtų didelė paskata. Mes kalbame apie kitokį darbo santykių reguliavimą, pažangesnį socialinių garantijų paketą, sveikatos užtikrinimą ir aibę kitų dalykų. Turime apie 25 tūkst. pareigūnų, tačiau po jais slypi asmenybės su savo patirtimi, kompetencijomis, į kurias turi būti atsižvelgta“, - pastebėjo A. Stončaitis.

Prioritetas – paties pareigūno saugumas

Anot renginio dalyvių, didžiausios problemos ir tuo pačiu siekiai yra sistemos patrauklumas, saugumas, lanksti darbo užmokesčio sistema.

„Mes įvykdėme savo namų darbus - turime rekordinį visuomenės pasitikėjimą 70 proc. Manau, mes tapome tais ekspertais, kurie yra ne tik vykdytojai, bet ir patarėjai. Vienas iš svarbiausių prioritetų – pareigūno saugumo užtikrinimas tam, kad ta pasitikėjimo kartelė kiltų dar aukščiau.

Šiandien susiduriame su naujais iššūkiais, tokiais kaip nusikaltimai internete, tarptautinis terorizmas. Privalome kovoti ir su šešėline ekonomika, kuri yra plačiai išplitusi Lietuvoje. Atkovojus vos 2 proc. iš šešėlio, pakaktų, kad kiekvienas pareigūnas gautų 1000 eurų algą ir dar liktų kariuomenei. Turime pasiruošti apsaugoti visuomenę, o tam turime pasiruošti ir apsaugoti save“, - aiškino Vidaus reikalų ministro patarėjas Vytautas Bakas.

VRM ministras Saulius Skvernelis teigė, kad politikai, išties, rodo valią spręsti statutinių pareigūnų problemas. „Tačiau nereikia tikėtis, kad įstatymų priėmimas yra darbo pabaiga, tai tik pradžia. Pasiruošimas įgyvendinimui ne ką mažiau svarbus. Turime sukurti sistemą, kuri tarnautų žmogui, saugotų jo gyvybę, sveikatą ir turtą, sistemą, kuri efektyviai naudotų savo resursus, o patys pareigūnai jaustųsi saugūs visomis prasmėmis“.

Primename, kad pareigūnų bendruomenė laukia Vidaus tarnybos statuto, policijos veiklos įstatymo teisės aktų priėmimo, kurie tarnybos gebėtų modernizuoti sistemą ir pradėtų artėti prie Europos valstybių darbo užmokesčio vidurkio.

Vidaus tarnybos statutas teisėsaugai atvertų naujas duris: būtų užtikrinta galimybė motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/NPPSS 

Daugiau apie Vidaus tarnybos statutą ir kitus laukiamus pokyčius:

Mažiausiai Europoje uždirbantys pareigūnai: politikai vengia teisėsaugos modernizavimo

Lietuvos gyventojai mano, kad teisėsaugos institucijos pajėgios atremti išpuolius tik trumpą laiką

Saulius Skvernelis apie ambicingą reformą: sieksime, kad pareigūnų alga būtų 1000 eurų

VA ITĮPS informacija


Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?