Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungų atstovai: policijoje vis dar taikomi dvigubi standartai
2017-12-11

Šiaulių krašto portale skelbiama, kad Tel­šių ap­skri­ties vy­riau­sia­ja­me po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­te ir jam pri­klau­san­čia­me Ak­me­nės ko­mi­sa­ria­te vy­rau­da­vo ka­pų ty­la, kai bū­da­vo klau­sia­ma, ko­dėl ko­mi­sa­ria­to va­do­vas Egi­di­jus Mei­žys bu­vo per­kel­tas į Tel­šius. Po ke­lių sa­vai­čių paaiš­kė­jo, kad E. Mei­žys ga­vo draus­mi­nę nuo­bau­dą – nau­jo­je dar­bo­vie­tė­je pa­že­min­tos pa­rei­go­s, ta­po vy­riau­siuo­ju ty­rė­ju.

 

Plačiau apie susidariusią situaciją skaitykite: http://www.skrastas.lt/?data=2017-11-30&rub=1065924812&id=1511971528

 

Po publikacijos socialiniame tinkle „Facebook“ kilo pareigūnų profesinių sąjungų atstovų diskusija.

 

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės komentaras

 

Dvigubi standartai Policijos sistemoje nestebina ir tai tapo norma.

 

Apie patrulių, kitų eilinių ne vadovaujančias pareigas užimančių policijos pareigūnų padarytus nusižengimus informacija dalinama visais įmanomais būdais: vidiniuose tinklapiuose, „Facebook“ grupėse. Kartu net nurodoma su tarnybinio patikrinimo išvada supažindinti visus darbuotojus. Puikuojamasi žiniasklaidos priemonėse, kaip puikiai sistema „valosi“. Tiems patiems eiliniams pareigūnams nekaltumo prezumpcija negalioja.

 

Jei jau tokie „atviri“ ir rodantys pavyzdį, tai kur išsami informacija apie atliktą tarnybinį? Kur viešas situacijos aptarimas? O gal baisu paviešinti, nes taps akivaizdu – eilinis už tokius veiksmus seniai būtų atleistas. 

 

Profesinės sąjungos pritaria, kad būtų kovojama su korupcija. Sutinkame, kad nusikaltėliai negali dirbti policijoje. Palaikome norą policijos pareigūnus apsaugoti nuo neteisėto poveikio ir siekiame, kad tie, kurie dirbdami padaro netyčinių klaidų, nebūtų nubausti. Tačiau dvigubų etikos, teisės aktų, viešinimo standartų taikymas demotyvuoja pareigūnus viduje ir diskredituoja sistemą visuomenėje.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos tarybos narys Audrius Apulskis

 

Tęsiant temą „Dvigubi standartai policijoje“, norėčiau papildyti ir „Kūčių burtu“ bei pasakyti, kas netrukus taps nauju Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju.

 

Primenu, kad šių metų sausio 2 d. po didžiųjų metų švenčių „šiltas“ į tarnybą atėjo darbuotojų mėgiamas, o Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Remigijaus Rudmino nelabai, pastarojo pavaduotojas Linas Špakauskas. Ištikimieji viršininko kariai, Imuniteto ir Vidaus tyrimų pareigūnai viršininko „dešiniąjai rankai“ alkotesteriu nustatė 0.42 promilių girtumą. Istorija baigėsi skandalingai, viršininko pavaduotojas po tarnybinio patikrinimo buvo pažemintas pareigose ir oriai išėjo į pensiją.

 

Tą pačią dieną Lietuvoje „pagauti“ su tokiom pat nuodėmėm žemesnio rango pareigūnai buvo išmesti kaip šunys iš kepyklos be jokių garantijų ir orumo. Pagrindinė tų pareigūnų problema – jų kaklaraištis buvo ne raudonos, o juodos spalvos ir antpečiai be ąžuolo lapų.

 

Viršininkas Remigijus Rudminas ilgai rinkosi, kas gali tapti jo adjutantu ir dešiniąja ranka. Pavasarį pagaliau išsirinko Kelmės rajono policijos komisariato viršininką Robertą Jagminą. Tai tapo vieša paslaptimi. Pastarąjį „laikinai pastatė“ į savo pavaduotojus ir viešai paskelbė atranką toms pareigoms oficialiai užimti.

 

Viskas būtų kaip ir gerai: atrankoje dalyvavo du pretendentai (jau minėtas Robertas Jagminas ir pareigūnas iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos). Remigijus Rudminas, net neslėpdamas džiaugsmo iki atrankos džiūgavo kaip vaikas saldainį gavęs, kad tuoj tuoj turės savo pavaduotoją. Tačiau yra toks liaudiškas posakis „žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“. Šį kartą taip ir buvo: Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas, Valstybės tarnybos departamente išsilaikė vadovavimo gebėjimo testą, o Robertas Jagminas – neišsilaikė. Neoficialiomis žiniomis, koją pakišo pasipūtimas, perdėtas pasitikėjimas savimi. Priminsiu, kad įstaigos vadovams ir pavaduotojams šis „egzaminas“ privalomas, be jo negalima pretenduoti į aukštesnes pareigas.

 

Ką gi daryti, kai Dievas pradeda juoktis? Remigijus Rudminas supyko ir pasakė sau –  jokių atrankų į jo pavaduotojus nebus, kol Robertas Jagminas to nelemto vadovavimo gebėjimo testo neišsilaikys ir tegul laikinai eina tas viršininko pavaduotojo pareigas. Neišlaikius vadovavimo gebėjimo testo, negalima jo perlaikyti anksčiau kaip po pusės metų. Ir ką gi, artėja šventės, pusė metų praėjo ir PAGALIAU vadovavimo gebėjimo testą turime!

 

Stebuklas! 2017 m. gruodžio 4 d. oficialiai paskelbta atranka į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojus! Dokumentus į atranką galima pateikti iki 2017 gruodžio 21 d.

 

Viskas kaip ir nieko – tai eiliniai policijos vadovybės viražai, tačiau prieskonio šiai istorijai prideda Roberto Jagmino nelemta karjeros praeitis. Iki Kelmės rajono policijos komisariato viršininko pareigų jis ėjo aukštesnes pareigas ir buvo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju. Koją jam pakišo Lietuvos mastu skandalą sukėlęs jam tiesiogiai pavaldus padalinys – Kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimų valdyba. Tai labai rimtas ir elitinis padalinys, kuris mus saugo nuo narkotikų prekybos, prekybos žmonėmis ir kitų labai sunkių nusikaltimų, pagrindiniai jų klientai – organizuotos nusikaltėlių grupuotės. Ir ką sau manote, didžioji dalis šio elitinio padalinio pareigūnų su valdybos viršininku priešakyje patys buvo organizuoti nusikaltėliai, labai dideliais kiekiais platinę narkotikus tiesiai po Roberto Jagmino nosimi! O jis nieko nežinojo!

 

Neteiskime be teismo, gal Robertas Jagminas ir ne prie ko, tačiau Šiaulių pareigūnai neoficialiai kalba, kad iš karto po šio skandalo Robertas Jagminas savo prabangų namą pakeitė į šiek tiek kuklesnį. Viskas tam, kad ne tiek į akis kristų, tačiau, kaip buvo iš tiesų, žino tik pats Robertas Jagminas.

 

Ne taip „mylimam“ vadovui karjera būtų aiški: arba būtum išmestas, arba išeitum „savo noru“, tačiau Robertas Jagminas tyliai išėjo į žemesnes Kelmės rajono policijos komisariato viršininko pareigas.

 

Ir kaip jums ar tai nėra dvigubi standartai?!

 

Vakarų valstybėje tai sukeltų ŠOKĄ, PROTESTĄ, VISUOTINĮ PASIPIKTINIMĄ, tačiau pas mus lietaus kraštas ir standartai kitokie. Kiekvienas suklupęs turi teisę atsistoti, tai padarė ir Robertas Jagminas. Jis yra vienas pirmųjų policijos reformos „nešėjų“, taikos balandis, kuris policijos reformą (Veiklos ir Reagavimo) padalinius pristatė kaip policijos dešimtmečių laimėjimą. Ne vienas forumas ar policijos vadovų didesnis susirinkimas neapsiejo be Roberto Jagmino viešos retorikos apie pasisekusią reformą. Policijos departamento vadovybei tokie arkliukai reikalingi kaip oras, o vadovai, kurie nepriėmė „10 Dievo įsakymų“ dabar jau išėję „savo noru“ į pensiją ant sofos gulėdami žiūri „24 valandas“. Tačiau ne mums mirtingiesiems „Dievus“ teisti.

 

Policijos departamento vadovybės tik noriu paklausti: jeigu policija tiek optimizuojasi, mažėja „eilinių kareivių“, kodėl nemažėja administracijos? Kodėl apskrities policijos komisariato viršininkai turi du pavaduotojus? Kodėl neužtenka tik vieno? Juk mažesnėse apskrityse neliko nei personalo, nei finansų padalinių. Kodėl viršininkai negali tiesiogiai vadovauti administravimo padaliniams, o vienas pavaduotojas tiesiogiai vadovauti veiklos padaliniams? Ponai, jeigu taupom, tai taupom, jeigu perskirstome darbus, tai perskirstome.

 

Baigdamas šia gaida, norėčiau lažintis ir statyti visą atlyginimą, spėdamas kas taps naujuoju Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju. O Lietuvos policijos vadovybė pasakys: nieko čia blogo, atranka atvira, gali dalyvauti atrankoje kas tik nori. Teoriškai tai TAIP, tačiau paanalizavus visus aukščiau minėtus viražus, mažai kas norės versti save į klouną ir varžytis su Robertu Jagminu.

 

Prieš Robertą Jagminą nieko blogo neturiu, tai yra protingas ir labai apsišvietęs vadovas, turintis savo viziją, protingai dėstantis mintis ir sugebantis užčiuopti problemos esmę. Tik palinkėčiau Robertui būti šiek tiek paprastesiu, nesistengi būti „pačiu pačiausiu“. Linkėčiau, kad šį kartą žmogaus planas pavyktų ir Dievas nesijuoktų. Policijos departamento vadovybei palinkėčiau vieną kartą nutraukti dvigubų standartų pančius ir nepykdyti visuomenės ir policijos bendruomenės.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?