Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: pasieniečiams padidinti atlyginimai – bendruomenės nuopelnas
2018-07-18

Praėjusią savaitę Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) atstovai lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės padaliniuose, bendravo su Uosto, Neringos, Palangos pasienio užkardų pareigūnais. Susitikimų metu pristatyta profesinės sąjungos kaip socialinio partnerio veikla. 

 

LPPPS atstovai Jolita Pilinkaitė ir Tomas Revuckas susitikimų metu pristatė profesinę sąjungą, kuri rūpinasi pareigūnų gerbūviu.

 

 

„Daugelis mano, kad, jei nėra asmeninių problemų, nėra reikalo priklausyti profesinei sąjungai. Pasak jų, prireikus, visada galima pasisamdyti advokatą. Be to, trūksta ir pareigūnų sąmoningumo siekiant spręsti problemas, perdėtai siekiama kaltinti kitus ir neieškoma sprendimų. Pamirštama tai, kad kartu su profesine sąjunga daugelį problemų galima išspręsti ne teismo, o derybų su darbdaviu keliu. Advokatas taip pat ne visas problemas gali padėti išspręsti.

 

Pavyzdžiui, atlyginimų, pensijų didinimo, darbo sąlygų gerinimo klausimai turi būti sprendžiami kolektyviai. Norint pagerinti situaciją, reikia tartis su darbdaviu, inicijuoti teisės aktų pakeitimus, rengti skundus, reikalauti didesnio finansavimo, užtikrinti efektyvų pertvarkų vykdymą ir tinkamą lėšų panaudojimą. Deja pavieniui to padaryti neįmanoma“, - aiškina J. Pilinkaitė.

 

 

Anot T. Revucko, kuo daugiau pareigūnų įsitrauks į aktyvią profesinės sąjungos veiklą, tuo efektyviau organizacija galės juos atstovauti. „Man niekada neteko kreiptis į profsąjungos teisininkus dėl kokių nors asmeninių problemų. Esu aktyvus narys dėl to, kad tik tokiu būdu galime pasiekti ženklių rezultatų visiems pasieniečiams“, - įsitikinęs T. Revuckas. 

 

Vienas didžiausių pastarųjų metų pasiekimų, anot LPPPS atstovų, skirtas didesnis finansavimas Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Seimui, Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai profsąjunga pernai teikė siūlymus didinti mažiausiai uždirbančių pasieniečių atlyginimus. VSAT buvo prašoma skirti 700 tūkst. eurų, tikimasi, kad pačiai tarnybai pavyks sutaupyti dar 700-800 tūkst. eurų. Kartu vieningai pritarta siūlymui VSAT pareigūnų darbo užmokesčio fondui papildomai skirti 1,5 mln. eurų. Šiais metais pasieniečiai gali džiaugtis padidėjusiais atlyginimais. Savo ruožtu profesinė sąjunga greitu metu pradės rengti siūlymus kitų metų valstybės biudžetui.

 

Profesinėms sąjungoms prieš keletą metų pavyko susitarti dėl esminių Vidaus tarnybos statuto pakeitimų, šiemet – dėl jo tobulinimo. Šis dokumentas, anot LPPPS atstovų, padeda didinti pareigūnų motyvaciją, suteikia galimybę ženkliai didinti atlyginimus ir įgyvendinti „Programą 1000“, gerinti darbo sąlygas. Kad ir kaip būtų tai tėra įrankis, todėl, norint jį tinkamai įgyvendinti, reikia maksimalių VSAT administracijos pastangų ir papildomų biudžeto lėšų. LPPPS stebi Statuto įgyvendinimo procesą, teikia siūlymus.

 

 

Vizitų metu buvo renkami ir profesinės sąjungos atstovai, kurie atstovautų konkretų padalinį. LPPPS primena, kad atstovai tampa tam tikrais tarpininkais tarp profesinės sąjungos narių ir darbdavio, tarp narių ir organizacijos vadovybės, tokiu būdu ugdomi lyderiai. Atstovai teikia informaciją profesinėms sąjungoms ir formuluoja problemas, dalyvauja atrankose ir vertinimuose kaip komisijos nariai, dalyvauja profesinės sąjungos strateginiuose posėdžiuose, mokymuose bei atlieka kitas funkcijas. Atstovų veiklai vykdyti skiriama 150 val. per metus, šis laikas įskaičiuojamas į darbo laiką.

 

Artimiausiu metu planuojama apsilankyti ir kituose VSAT padaliniuose.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?