Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: būtinas aiškus ir konkretus ugniagesių atlyginimų didinimo planas
2018-02-06

Vasario 5 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) vyko pasitarimas. Jo metu buvo gvildenami Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai aktualūs klausimai, aptartos valstybinės priešgaisrinės priežiūros, pajėgų valdymo, civilinės saugos darbo gairės, taip pat Bendrojo pagalbos centro ir pagalbos tarnybų operatyvios sąveikos perspektyvos, audito veiklos rezultatai ir finansinė situacija.  Analizuotos  žūčių gaisruose  priežastys ir ieškota racionalių galimybių, kurios padėtų išvengti skaudžių nelaimių.

 

Susitikime dalyvavo PAGD direktorius Kęstutis Lukošius, PAGD pavaldžių įstaigų vadovai, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Silkauskas, Seimo narys, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Vidas Mačaitis, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus m. 2-ojo policijos komisariato viršininkas Arūnas Paulauskas, profesinių sąjungų atstovai.

 

Susirinkimo pradžioje K. Lukošius ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas pasveikino ugniagesį gelbėtoją Aidą Ardzijauską už Lietuvos vardo garsinimą ir ugniagesio profesijos populiarinimą.

 

„Aidas tikėjo Lietuva, ugniagesių bendruomene ir įvykdė savo ambicingą planą – padarė tai, ko niekas nėra padaręs. Linkiu visiems čia esantiems turėti bent po vieną tokį ambicingą planą, patikėti, kad galite padaryti tai, ko niekas nepadarė, ir siekti tai įgyvendinti“, – sveikindamas sakė S. Džiautas.

 

Siekiama į veiklą aktyviau įtraukti savanorius

 

Susitikimo metu PAGD vadovybė pristatė praėjusių metų ataskaitą, viziją, planus sumažinti žūtis gaisruose, prevencinį darbą, savanorių įsitraukimo skatinimą. M. Silkauskas teigė, kad reikėtų labiau skatinti savanorių įsitraukimą ir, jei to reikia, inicijuoti teisės aktų pakeitimus. Tam, anot jo, reikėtų daugiau iniciatyvos iš PAGD.

 

UGPS pirmininkas užtikrino, kad profesinė sąjunga visada palaikė savanorijos idėją, tačiau tai neturi tapti prievarta. „Turime informacijos, kad viename padalinyje yra sudarytas prievartinis savanorių ugniagesių budėjimo namuose grafikas. Be to, nėra aiškaus savanorių, gesinančių gaisrus, iškvietimo, atvykimo, koordinavimo ir veiklos plano“, - sako S. Džiautas.

 

UGPS: pokyčių įgyvendinimo planai – nesuderinti

 

S. Džiautas teigė, kad PAGD planai yra ambicingi, bet profesinės sąjungos taip pat turi jų turi.

 

„Mūsų planas sutampa su Vyriausybės planu – „Programa 1000“ turi būti įgyvendinta ir departamentui pavaldžiose įstaigose. Pradedantis ugniagesys 2020 metais turi uždirbti 1000 eurų, atskaičius mokesčius.

 

Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerija kalba ne apie šią programą, o apie tai, kad ugniagesiams atlyginimas šiemet didės 80 eurų, PAGD - 50 eurų, atskaičius mokesčius. Apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų viršininkai kalba apie koeficientų kėlimą tik tiems, kurie to verti. Priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ir komandų viršininkai duoda nurodymus išrinkti iš pamainos kelis pareigūnus, kuriems leis „įsivertinti“ „labai gerai“. Akivaizdu, kad visi šie procesai tarpusavyje nesuderinti ir nėra orientuoti į „Programos 1000“ nuoseklų įgyvendinimą, todėl būtina nedelsiant imtis veiksmų situacijai sureguliuoti“, - sakė S. Džiautas.

 

PAGD direktorius K. Lukošius užtikrino, kad pinigų eiliniam pareigūnų vertinimui – yra, tačiau įstaigų vadovai turėtų protingai, sąžiningai ir objektyviai vertinti savo pavaldinius. Direktoriaus teigimu, neturinti nuobaudų ir įvykdęs užduotis ugniagesys privalo gauti didesnį atlyginimą.

 

PAGD pranešimą skaitykite čia.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?