Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga: pareigūnai nėra pasyvūs, jie tik turi matyti savo veiklos rezultatą
2014-10-27

Į Jurbarką atvykusi R. Katinienė bei LPPS tarybos narės Sigita Šatienė bei Ramunė  Girdauskienė su pareigūnais kalbėjosi apie itin jiems aktualias ir dažnai net skaudžias problemas – netrukus startuosiančią kriminalinės policijos reformą, apie kurią pareigunai.lt jau ne kartą rašė, apie organizacinių reikalų tvarkymą ir kt. Po šio pokalbio LPPS atstovės apsilankė ir pas Jurbarko rajono policijos komisariato vadovą Aivarą Dumčių.

R. Katinienė pastebėjo, kad žmonės, deja, dažnai yra gana pasyvūs, apatiški. Tai pasakytina ne tik apie šį lokalų rajoną. Tačiau ji taip pat pabrėžė, kad norint pareigūnus suaktyvinti, neužtenka lozungų iš tribūnų: esą, ateikite ir darykite, tuomet viskas bus gerai. Ta kryptimi – siekiant pritraukti žmones - reikia labai rimtai ir nuosekliai dirbti. Ir dirbti visiems kartu – tiek profesinei sąjungai, tiek padalinių vadovams, administracijai. Svarbu ir tai, kad žmonės matytų, jog jų veikla yra naudinga ir duoda teigiamus rezultatus. Ne paslaptis ir tai, kad neretai aktyvesnieji pareigūnų bendruomenės nariai patirdavo vienokį ar kitokį vadovų spaudimą. O tai nuo veiklos sulaikydavo ir tuos, kurie nuspręsdavo, kad geriau gyventi ramiai.

R. Katinienė paminėjo vieną iš tokių pasyvumo pavyzdžių. Prieš kurį laiką Vidaus reikalų ministerija išplatino anketas, kuriose buvo prašoma atsakyti į pareigūnams aktualius klausimus, iškelti problemas, siūlyti jų sprendimo būdus. Anketos, beje, buvo anoniminės. Tačiau daugelis jų vistine neužpildė. R. Katinienės nuomone, dėl to kaltas jau minėtas pasyvumas ir nuostata; „Et, vis tiek niekas nepasikeis“. Tuo tarpu jos kolegė S. Šatienė mano, kad nemažą dalį respondentų atgrasė tai, jog anketos buvo gan ilgos, tam sugaišti nemažai laiko, o pareigūnai ir taip labai apkrauti darbu.

LPPS tarybos narė S. Šatienė įsitikinusi, jog žmonėms tereikia parodyti, kad jų pastangos nelieka bevaisėmis. „Visada reikia stengtis kažką pakeisti, jei matai, jog kažkas negerai. Ir tai padaryti įmanoma, ypač, jei veikiama ne pavieniui. Jie turi sakyti, kokios problemos kyla. Galiu drąsiai sakyti: žmonės tikrai nebus abejingi, jei mato, kad jais rūpinamasi“, - sakė S. Šatienė.

„Sprendimus visuomet galima rasti – tereikia išsiaiškinti situaciją ir kalbėtis. Tai tik dar vienas įrodymas, kad esant abipusiam norui bendradarbiauti, atvirumui bei geranoriškumui viskas įmanoma“, – sakė S. Šatienė, jau kitą dieną po pokalbio su  Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Skirmantu Andriušiu.

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?