Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos akademijos populiarumas Olandijoje: 19 asmenų į vieną vietą
2015-06-05

Policijos akademija, anot olandų, yra mokymų, žinių ir tyrimų centras, priklausantis nacionalinei Olandijos policijai. Policijos pareigūno profesija Olandijoje itin populiari – akademija susilaukia net 19 asmenų į vieną vietą. Išskirtinis dėmesys čia skiriamas patirties, įgūdžių, profesionalaus požiūrio ir elgesio kombinacijai.

Apmokymai ir atranka

Nuo šių metų pradžios pradėta vykdyti nauja atrankos ir mokymų sistema, kurioje apie 40 proc. laiko skiriama psichologiniam pasirengimui. Naujoji atrankos ir mokymų programa sukurta remiantis nacionaline ir tarptautine patirtimi, tačiau pritaikyta konkrečiai olandų policijai.

Policijos akademija atsakinga už nacionalinį policijos pareigūnų apmokymų ir atrankos procesą. Pareigūnams siūlomi akredituoti profesinio, koleginio ir universitetinio lygio policijos mokymai, sukurti ir vykdomi bendradarbiaujant su policijos pajėgomis ir mokymo institutais.
Per kelis pastaruosius dešimtmečius policijos mokymai ir švietimas gerokai pakito, tai lėmė policijos priartėjimas prie visuomenės, susikoncentravimas į visuomenės problemas.

Atranka vykdoma keliais etapais:

- Medicinė, kurią turi atlikti kiekvienas, norintis studijuoti akademijoje, o vėliau – ir toliau norintis dirbti pareigūnu.

- Fizinį testą turi atlikti kiekvienas, norintis studijuoti akademijoje, o vėliau – norintis tęsti tarnybą. Testas turi labai aiškias sąsajas su kasdieniu policijos pareigūnų darbu gatvėse. Tai ne ilga distancija, kurią reikia išbėgti, tačiau trumpas ir fiziškai sudėtingas pratimų ratas. Maratoninkas negalėtų atlikti šito testo, nes tai reikalauja gerokai didesnio pasiruošimo - reikalinga koordinacija, ištvermė, jėga ir pan.

- Psichologinis testas atliekamas interviu, vaidmenų žaidimų pagalba. Juo siekiama patikrinti asmens protinį, psichologinį stabilumą. Šį atrankos etapą  vykdo psichologai.

Kalbėdami apie naują fizinį testą policijos akademijos atstovai pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo to, kai grupei pareigūnų buvo pavesta atlikti savo tarnybą su specialiais prietaisais, matuojančiais pulsą, širdies ritmą, temparatūrą, kvėpavimą, kitaip sakant, darbo intensyvumą. Vėliau buvo atrinktos užduotys, kurias turi atlikti asmuo tam, kad tai atitiktų darbo pobūdį, t.y. intensyvumą.

Šio testo išlaikymo intervalai skirstomi pagal lytį ir amžių. Toks būdas pasirinktas ištestavus apie 70 tūkst. esamų pareigūnų ir norinčiųjų tapti pareigūnais. Jau esamiems pareigūnams toks patikrinimas atliekamas vieną kartą per metus, tačiau tam, kad tarnybą atliekantis policininkas jį išlaikytų, būtinos papildomos treniruotės, subalansuota mityba (net dirbant pamainomis), psichologinis stabilumas bei pasitenkinimas darbu ir asmeniniu gyvenimu. Šių dalykų adamenijoje mokoma kasdien.

Animuota fizinės atrankos medžiaga

Fizinės atrankos atitikimas darbo pobūdžiui

Fizinės atrankos distancijos trukmė

NPPSS atstovai klausė, ar tokia atranka, kurią sudaro 3 km bėgimas, įvairūs fiziniai pratimai (tai Lietuvoje užtrunka apie pusę dienos), gali būti pakeisti tomis keliomis minutėmis, per kurias pareigūnai Olandijoje atlieka šį testą. Policijos akademijos atstovai paaiškino, kad trys minutės yra gerokai mažiau nei trys kilometrai ir kiti fiziniai pratimai, be to, tokia ilga atranka neatitinka realaus darbo pobūdžio. „Jei policininkui reikia vytis įtartiną asmenį, jis dažniausiai pasiima mašiną arba...ginklą“, - ironizavo olandai. 

Daugiau dėmesio psichologiniam stabilumui

Nuo šių metų sausio mėn. olandų policija pagal naująją programą ypatingai daug dėmesio skiria mokant studentus bei jau dirbančius pareigūnus psichologinio, protinio stabilumo palaikymo ir gerinimo. Tai taip pat susiję su sauga ir sveikata.

Tarnybos pradžioje vieną kartą visiems policininkams organizuojami 3 dienų mokymai, kurių metu jie vyksta į mokymų centrus ir yra mokomi apie energijos palaikymą, streso suvaldymą, sveiką mitybą ir kitus su tuo susijusius dalykus. Vėliau tęstinė programa įgyvendinama regionuose, kuriuose pareigūnas visada gali gauti pagalbą, kai jam jos reikia. Asmenys gali patys kreiptis pagalbos arba yra siunčiami savo įstaigos vadovo, kuris pastebi darbuotojo fizines, protines ar psichologines problemas.

Baigęs trejų metų kursą pareigūnas turi trejus metus išdirbti žemiausio rango policininku gatvėje. Po kelerių metų darbo policininkas, supratęs, kokios srities specialistu norėtų tapti, gali grįžti į policijos akademiją tęsti mokslų ir po vienerių ar dvejų metų įgyti kitą, aukštesnio rango specialybę, pavyzdžiui, tyrėjo. Jei stojantysis turi universiteto baigimo diplomą, pabaigęs mokslus jis tampa aukštesnio rango pareigūnu. Visi baigę po trejų metų įgyja policininko bakalauro diplomą.

Ši akademija yra didžiausia, Olandijoje yra dar 10 mažesnių padalinių. Studentai akademijoje gauna 60 proc. policijos pareigūno atlyginimo.

Akademijoje taip pat įkurtas mokslinis centras, kuriame kaupiami ir analizuojami nacionaliniai ir tarptautiniai duomenys visose su policijos darbu susijusiose srityse, tokiose kaip nusikaltimai elektroninėje erdvėje, smurtiniai nusikaltimai, kontrabanda, prekyba žmonėmis ir kitos.

Faktiniai duomenys

„Politieacademie“ (2013 m. duomenys):

6 mokyklos
8 mokymų vietos
Daugiau nei 1,600 darbuotojų
12,280 įprastinių atrankos procedūrų
Daugiau nei 1,500 studentų, sėkmingai baigusių pirminius mokymus
Daugiau nei 30,000 studentų, baigusių antrinių mokymų programą

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/NPPSS 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?