Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame vykti į gėlių paradą Olandijoje [vietų kiekis ribotas]
2015-03-10

Kelionės kaina: Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos*, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinės sąjungos ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams ir jų šeimų nariams - 192 EUR., ne profesinės sąjungos nariams – 222 EUR.

Registracija vyksta iki kovo 20 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Balandžio 22 d. anksti ryte išvykimas iš Vilniaus*, grįžimas – balandžio 26 d. vėlai vakare

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos, kelionę tęsiame per Lenkiją. Antroje dienos pusėje atvykstame į Poznanę. Poznanė – seniausias Didžiosios Lenkijos miestas. Nuo 966 m. pirmos Lenkijos katalikų vyskupystės centras. X–XI a. buvo Lenkijos kunigaikščių rezidencija. Miestas 1815 m. tapo į Prūsijos sudėtį įėjusios Poznanės didžiosios kunigaikštystės centru. Po Poznanės sukilimo, įvykusio 1918-1919 m., įėjo į suvienytos Lenkijos valstybės sudėtį. Pasivaikštome po siauras ir jaukias Poznanės  senamiesčio gatveles, apžiūrimerotušę, Šv. Stanislovo bažnyčią bei kitus miesto simbolius.Kelionę tęsiame Tumski saloje, kurioje stovi kaip sakoma pirmoji Lenkijos katedra – šv. Petro ir šv. Povilo Arkikatedra Bazilika. Po ekskursijos Poznanėje vykstame per Lenkiją Vokietijos link. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Potsdamą – Frydricho Didžiojo miestą, kuriame mėgo poilsiauti kaizeriai dėl gražaus kraštovaizdžio. Pasivaikštome po didžiulį Fridricho Didžiojo įkurtąSanssouci parką su daugybe gėlynų, tvenkinių, paviljonų ir keturiais barokinio stiliaus rūmais. San Susi rūmai ir parkas paskelbti UNESCO saugomu pasaulio paveldo objektu. Esant galimybei, aplankome vienus iš čia esančių rūmų*. Toliau tęsiame ekskursija po miestą: Cecilienhofo rūmai, kuriuose 1945 metais vyko Potsdamo konferencija, Brandenburgo vartai,Šv. Mikalojaus bažnyčia, Senoji rotušė, Olandų kvartalas. Vėlaiu išvykstame iš Potsdamo ir tęsiame kelionę per Vokietiją link Olandijos. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį Olandijoje. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Esant galimybei aplankome Kinderdijk vietovę, kurioje yra išlikę XVIII a. statytų 19 autentiškų vėjo malūnų. Šie malūnai yra įtraukti į UNESCO saugomų paminklų sąrašą.

Aplankome Keukenhofo parką* – tai 32 hektarų ploto angliško tipo parkas, kurį XIX amžiuje įrengė kraštovaizdžio architektas Janas Davidas Zocheris. Parke be tulpių galima pamatyti daugybę kitų pavasarinių gėlių - Velykų varpelius, hiacintus bei kitas pavasarines svogūnines gėles. Šiame parke kiekvieną pavasarį žydi apie septynis milijonus žiedų. Virš šimto Olandijos firmų kasmet dalyvauja apsodinant Keukenhofo parką pagal naujus projektus.

Antroje dienos pusėje atvykstame į Amsterdamą, kurisįsikūręs Ijselmerio ežero pakrantėje, apie 3 m žemiau jūros lygio.Miesto pavadinimas kilęs nuo Amstelio (Amstel) upės užtvankos (Amstelredamme), prie kurios susikūrė miestas. Amsterdamas įkurtas apie 1275 m. XV a. Amsterdamas tapo didžiausiu ir įtakingiausiu Nyderlandų miestu. Per Aštuoniasdešimtmetį karą, kai 1585 m. Belgijos uostą Antverpeną užėmė ispanai, į Amsterdamą persikėlė daug pirklių, amatininkų. Tai lėmė miesto ekonominį vystymą.

Amsterdame įsikūrę 2 universitetai, šalies ir miesto muziejai, Rembranto namas. Vienas žinomiausių pramogų taškų mieste – Raudonųjų žibintų kvartalas. Atvykus į Amsterdamą, esant galimybei ekskursija po miestą laiveliu* miesto kanalais; ekskursija po miestą pėsčiomis, aplankant Dam (Rotušės) aikštę su įžymiuoju Laisvės paminklu, karališkuosius rūmus bei kitas žymias miesto vietas. Vakare grįžtame į viešbutį Olandijoje. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstate stebėti Gėlių paradą, kurio maršrutas tęsiasi keliasdešimt kilometrų. Šis nepakartojamas renginys, turintis senas tradicijas, vyksta tik vieną kartą metuose. Iškilminga eisena su įvairiomis iš gyvų gėlių sukurtomis grandiozinėmis figūromis eina pro Olandijos kaimelius ir miestelius, esančius tarp Noordwijk ir Harlem miestelių. Originalioms iš gyvų gėlių sukurtiems įvairiaspalviams kūriniams sunaudojama šimtai tūkstančių pavasarinių žiedų. Įvairūs personažai paradui floristų kuriami ne vieną dieną, o kartais net ir savaitę. Paradą lydi šokėjai ir muzikantai. Pasigrožėjus šia neapsakoma spalvų ir darinių įvairove, sėdame į autobusą ir išvykstame iš Olandijos. Kelionė per Vokietiją. Vakarop atvykstame į  Magdeburgą, senąjį Hanzos miestą, buvusią imperatoriaus rezidenciją. Magdeburgas − Vokietijos miestas, Saksonijos-Anhalto žemės sostinė ir antras pagal dydį šios žemės miestas. Magdeburgas, įsikūręs prie Elbės upės, buvo vienas žymiausių viduramžių Europos centrų. Magdeburgas pirmą kartą paminėtas 805 m. Karolio Didžiojopotvarkiuose kaip Magadoburg. Viduramžiais mieste išsivystė vadinamoji Magdeburgo teisė. 1188 m. arkivyskupas Vichmanas (Wichmann) miestui suteikė privilegijas − Magdeburgo miesto teises, kurios vėliau paplito ir Centrinėje bei Rytų Europoje. Vykstame į ekskursiją po senamiestį, kurios metu pasivaikštome po senas miesto gatveles, apžiūrime „Mūsų mylimųjų moterų“ vienuolyną (Kloster Unser Lieben Frauen), Šv.Mauricijaus ir Šv.Kotrynos katedrą, kurioje palaidotas vokiečių kaizeris Otto Didysis, taip pat aplankome paminklą Martynui Liuteriui bei architekto F.Hundertwasserio „Žaliąją citadelę“ – pastatą, išsiskiriantį augmenijos gausa bei nestandartiniais architektūriniais sprendimais. Apžiūrėję miestą keliaujame per Vokietiją link Lenkijos. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Esant galimybei aplankome Gniezną– pirmąją Lenkijos sostinę. Jau VIII amžiuje čia gyvenusių polianų genčių kunigaikščiai bandė savo žemes apie Gniezną jungti į valstybę. X amžiuje Gnieznas tapo Piastų, pirmosios Lenkijos valdovų dinastijos, valstybės sostinė. Gniezne rezidavo valstybės vadovai iki Lenkijos sostinės perkėlimo į Krokuvą. 966 metų Didįjį Penktadienį čia apsikrikštijo kunigaikštis Mieško I. Ši data laikoma Lenkijos krikštu. Ekskursija po Gniezno senamiestį, aplankant svarbiausią miesto įžymybę–XIV a. statytą garsiąją Gniezno katedrą, pasižyminčią didele architektūrine verte bei turinčią ypatingą reikšmę Lenkijos piliečiams. Pasivaikščioję po miestą, sėdame į autobusą ir per Lenkiją judame link Lietuvos. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

·  kelionė turistinės klasės autobusu;

·  4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

·  kelionės vadovo, gido paslaugos;

·  ekskursinė programa;

· kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti ne mažiau kaip 3 mėn. galiojantį pasą ar tapatybės kortelę).

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

· bilietai į lankomus (*)mokamus objektus:  Sanssouci rūmai– apie 12 Eur; ekskursija po Amsterdamą laiveliu– apie 15 Eur; Keukenhofo parkas– apie 18 Eur.

·  medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Atsisiųsti visą kelionės programą galite čia

VA ITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?