Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kelionė į Švediją: tokio grožio dar nesame matę
2014-12-03

Ankstų lapkričio 28-osios rytą iš Vilniaus Talino link pajudėjo net keturi ekskursantų pilni autobusai. Kelionė iki Estijos sostinės nepabodo niekam. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Druskininkų užkardoje dirbanti Olga Stasiulionienė sakė, kad jiems į Vilnių teko išvykti jau trečią valandą nakties, nes autobusai iš Vilniaus pajudėjo penktą valandą ryto. Tačiau snausti autobuse nebuvo nei noro, nei laiko. „Turėjome nuostabią gidę. Visą kelią ji nepaprastai įdomiai pasakojo apie kiekvieną vietovę, pro kurią pravažiuodavome. Įspūdžių buvo tiek, kad apie miegą nebuvo kada galvoti. Ši gidė mus lydėjo visos kelionės metu“, - sakė O. Stasiulionienė, į kelionę vykusi su keturiolikmete dukra. Apskritai, ekskursiją lydėjusius gidus visi kaip susitarę liaupsinte liaupsino.

Kitu autobusu važiavusi Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkė Neringa Bubelevičienė pasakojo, kad juos maloniai nustebino ne tik lydėjęs gidas, bet ir autobuso vairuotojai. „Jie buvo labai gerai pasiruošę kelionei. Rodė filmus, turėjo parengę karaokę – didžiąją dalį kelio visi dainavome. Keleiviai panorėję galėjo gauti kavos, arbatos“, - sakė pareigūnė.

Atvykus į Taliną buvo aplankytas senamiestis: Tompea pilis, Domo katedra, miesto rotušė, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir puiki senamiesčio panorama – visko ir neišvardinsi.

Bet bene didžiausią įspūdį daugumai ekskursantų paliko kelionė keltu. Nors kai kurie laivu kėlėsi pirmą kartą ir – ne paslaptis – šiek tiek prisibijojo, bet naktinės jūros vaizdai sužavėjo visus. Pramogų laive netrūko. Pasak vienos pareigūnės, viskam apžiūrėti, o juolab sudalyvauti ir savaitės neužtektų, o juk ekskursantai teturėjo dvi naktis – vieną, kai kėlėsi į Švediją ir kitą – grįždami atgal. Šešių aukštų laivas savo svečiams negailėjo pramogų: tai ir šokiai, ir koncertai, ir kazino, galybė visokiausių programų. Veikė daugybė barų, parduotuvių, neužmiršti buvo ir mažieji – jiems laive skirti žaidimų kambariai. Tiesa, pareigūnų ekskursijoje mažų vaikučių nebuvo – tiesiog jiems tokia kelionė būtų buvusi per ilga ir per sunki.

„Tai buvo panašu į pasaką. Nors užsienyje lankiausi ne kartą, bet tokio ryškumo įspūdžių, tokio grožio dar niekad nebuvau mačiusi ir patyrusi“, - sakė Vilniaus miesto 6-ajame policijos komisariate dirbanti Nina Kolesnikova. Ši kelionė jai itin įsiminė ir dar dėl vienos priežasties: kaip tik jos metu pareigūnė šventė savo gimtadienį. Taip jau sutapo, kad su drauge į ekskursiją vykusi N. Kolesnikova buvo apgyvendinta vienoje kajutėje su sutuoktiniais, o šios poros vyras taip pat buvo varduvininkas.  Gimtadienininkai buvo iškviesti į sceną ir visų pasveikinti – jų garbei skirtas specialus numeris. Beje, gimtadienį laive šventusį vyriškį, matyt, tomis dienomis lydėjo neįtikėtina sėkmė. Per loteriją jis laimėjo vieną pagrindinių prizų – sertifikatą tokiai pačiai kelionei – tik nemokamai.

Stokholmas lietuvius pasitiko siurprizu. „Manėme, kad ten bus šalta, daug šalčiau, negu Lietuvoje. Tačiau Lietuvoje tuo metu buvo minus keturiolika, o Stokholme – net plius trys“, - juokėsi O. Stasiulionienė. Jų autobuso keleivius prajuokino vienų atvykėlių susigalvota pramoga. „Nežinau, iš kurios šalies jie buvo, kalbėjo angliškai. Susigalvojo pramogą – važinėtis slidėmis. Ten buvo tokia nuolaidi akmenimis grįsta gatvelė. Sniego nebuvo, tai jie žemyn ta gatvele slidėmis šliuožė tiesiai per akmenis“, - niekaip regėto vaizdo negali užmiršti moteris.

„Šiaurės Venecija“ vadinamas miestas, pastatytas ant daugybės salų bei pusiasalių, turintis daugybę kanalų paliko neišdildomą įspūdį. Bet, kaip teigė kai kurie ekskursantai, bene labiausiai juos sužavėjo populiariausias Skandinavijoje karališkojo laivo „Vaza“ muziejus, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII amžiaus karališkas karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus. „Jį galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti, pajusti tą senovę. Tai nepakartojama“, - sakė N. Bubelevičienė.

Į Vilnių pareigūnai grįžo per Tartu – antrąjį pagal dydį Estijos miestą, šalies intelektualų ir kultūros centrą, kuriame yra seniausiais Estijos universitetas, netrūksta ir kitų istorinių įžymybių. Nors Lietuvos sostinę keliautojai pasiekę jau vėlią lapkričio 30-osios naktį, o kai kurių dar laukė ne tik parvykimas į savuosius rajonus, bet ir darbas jau kitą dieną po kelionės, nė vienas nesiskundė nuovargiu ir nė minutėlės nesigailėjo dalyvavęs išvykoje.

Pašnekovės atkreipė dėmesį ir į tai, kad kelionė buvo organizuojama ne per turistines bendroves ir todėl kainavo ganėtinai pigiai. „“Pareigūnai nedaug uždirba, tokia kelionė ne kiekvienam būtų įkandama jei ne profesinės sąjungos iniciatyva“, - sakė N. Kolesnikova. Beje, visos kalbintos pašnekovės jau ne vienerius metus yra profesinės sąjungos narės.

N. Bubelevičienė pabrėžė, kad tokios kelionės, tokie įspūdžiai ne tik „pakrauna“ papildoma energija, bet ir teigiamai veikia darbinę aplinką. Jau nekalbant, kad žmonės įgauna žvalumo, prasiplečia jų akiratis, bet ir susipažįstama su kolegomis. „Mūsų autobuse važiavo kolegos iš Kauno, Šiaulių, Mažeikių. Kelias valandas prakalbėjau su vienu inspektorių iš Mažeikių, domėjomės, kokios problemos yra viename ir kitame regione, dalijomės patirtimi. Manau, tokie ryšiai labai praverčia darbe“, - sakė pareigūnė. Ji teigė jau spėjusi po ekskursijos susiskambinti su kolega, ateityje galbūt ne tik dalinsis patirtimi telefonu, bet ir apsilankys vieni pas kitus.

„Džiaugiuosi, kad pareigūnų bendruomenė pradeda kurti tradicijas ir jiems malonu būti kartu. Džiugu, kad pareigūnams ši kelionė paliko šiltų prisiminimų ir gerų įspūdžių. Nuoširdžiai dėkoju Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos Laisvalaikio komitetui, o ypatingai jos nariui Algimantui už gerai suorganizuotą, nuostabią mūsų pareigūnų kelionę“, - sakė VAITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas.

VAITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?