Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Cinizmas policijoje: policijos vadovai sutaupytas lėšas nori skirti daiktų įsigijimui
2016-11-21

Vilniaus, Tauragės, Alytaus, Klaipėdos apskričių vyriausieji policijos komisariatai siūlo sutaupytas atlyginimams ir socialinio draudimo įmokoms skirtas lėšas perkelti ilgalaikio turto įsigijimui ir atsiskaitymui už prekes, paslaugas. Profesinių sąjungų duomenimis, tokių siekių yra ir kituose Lietuvos komisariatuose. Savo ruožtu profesinės sąjungos raštu kreipėsi į Policijos departamentą, prašydamos nedelsiant stabdyti lėšų perskirstymo svarstymus, ir Vidaus reikalų ministeriją, Vyriausybę, Seimo Teisės ir teisėtvarkos, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetus, ragindamos imtis Policijos departamento kontrolės.

Profesinių sąjungų įsitikinimu, tokie veiksmai iš esmės griauna visos policijos reformos idėją palaipsniui didinti pareigūnų atlygį. „Kokios motyvacijos, profesionalumo ar lojalumo galime tikėtis iš pareigūnų, kurių vadovybė imasi tokių veiksmų. Tai visiškas savo darbuotojų pažeminimas. Vadovybės noras sutaupytus pinigus skirti ne policininkų motyvacijai, o prekėms, neabejotinai demotyvuoja ir diskredituoja pačią policijos pareigūno profesiją“, - policijos vadovybės siekiais negali atsistebėti R. Katinienė. 

Absurdas: pareigūnų atlyginimus nori iškeisti į patalpų remontą, stalus ir kėdes

„Sutaupytas lėšas naudoti stalų, kėdžių, lėkščių ar kitų daiktų įsigijimui yra mažų mažiausiai nesąžininga pareigūnų atžvilgiu. Turėkime omenyje, kad tik mažiausiai uždirbantiems pareigūnams buvo padidinti atlyginimai neeilinių tarnybinės veiklos vertinimų metu. Patyrę, kvalifikuoti, nemažą stažą turintys pareigūnai turi būti sotūs tik pažadais. Ką jau kalbėti apie kitas problemas – dėl sumažėjusio pareigūnų skaičiaus padidėjusį darbo krūvį, neapmokytus dirbti naujomis sąlygomis pareigūnus, aprūpinimą“, - vardija R. Katinienė.

Pavyzdžiui, Tauragės policija panoro įsigyti trumpalaikio ir ilgalaikio turto už beveik 142 tūkst. eurų. Prekių sąrašas gana stulbinantis: dronas už 50 tūkst Eur, kvapų ir garso terapijos įrenginys – 170 Eur, valgomojo stalas su kėdėmis – 310 Eur, valymo sanitarinės priemonės – 3 tūkst. Eur, tarnybinio buto renovacija – 5,5 tūkst. Eur. Mažesnės vertės prekių sąraše rikiuojasi atsuktuvų rinkiniai, kavos puodeliai, krepšinio kamuoliai, laisvų rankų įranga ir pan.

Vilniaus policijos situacija ne ką geresnė. „Kategoriškai nesutinkame su Vilniaus policijos vadovybės siūlymais pirkti įvairius daiktus. Manome, kad toks  darbo užmokesčiui skirtų lėšų panaudojimas, kokį planuojama įgyvendinti, neleis pasiekti policijos plano padidinti pareigūnų atlygį iki 1000 eurų artimiausiu metu“, - teigia Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos l.e.p. pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Profesinės sąjungos sutinka, kad būtina gerinti pareigūnų darbo sąlygas, užtikrinti saugą ir sveikatą, bet tai turėtų būti daroma tik po efektyvaus policininkų pajamų didinimo.

Apskričių policijos vadams – kelis šimtus eurų siekiantys priedai

Remiantis policijos departamento duomenimis, Policijos įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams, komisariatų viršininkams už budėjimus namuose sausio – rugsėjo mėn. išmokėta 117 515 Eur (neatskaičius mokesčių). Kitaip sakant, anot R. Katinienės, buvo mokami kelis šimtus eurų siekiantys priedai.

„Mažiausiai uždirbantiems pareigūnams atlyginimai buvo pakelti padidinus darbo krūvį. Kai kurių žemiausios grandies policininkų atlygis kone susilygino su viduriniosios. Panašu, kad vadovai buvo tiesiog „pratinami“ priedais prie reformos tam, kad negalėtų prieš ją nieko netinkamo pasakyti. Sutinkame, kad vadovams didinti atlygį irgi reikia, gal net ir dar daugiau, bet juk reikia oraus atlyginimo ne tik jiems“, - teigia R. Katinienė.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?