Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2016 Gruodžio 08, Ketvirtadienis 02:04   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Barakausko Vidaus reikalų ministerija pensijas pirmiausia moka lojaliausiems?

2013-11-04

Į Alfa.lt besikreipusio buvusio Šiaulių ugniagesio Juozo Pociaus teigimu, Dailio Alfonso Barakausko vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) klesti betvarkė – Vilniaus apygardos administraciniam teismui priteisus šiauliečiui grąžinti anksčiau neteisėtai nusavintą pensiją, ministerijos valdininkai, atsakingi už teismų sprendimų įgyvendinimą, tai padaryti atsisakė. J. Pociaus įtarimu, tai gali būti VRM kerštas už jo aktyvią veiklą.

Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai vadovaujantis J. Pocius Alfa.lt pasakojo, kad po Konstitucinio Teismo sprendimo 2012 m. gruodžio 13 d. kreipėsi į VRM su prašymu išmokėti anksčiau nusavintą pensijos dalį. Kiek mažiau nei po mėnesio, šių metų sausio 9-ąją, VRM J. Pociui išaiškino, kad minėtos pensijos dėl įvairių priežasčių (pavyzdžiui, lėšų trūkumo) išmokėti negali. VRM taip pat pridėjo lentelę, kurioje nurodyta, kiek pinigų VRM J. Pociui skolinga.

„Gavęs jų lentelę 2013 m. sausio pabaigoje kreipiausi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Pateikiau tą lentelę. Po to teismas paprašė patikslinti skundą, tai padariau ir ministerija parašė atsiliepimą, kuriuo prašė atidėti pinigų išmokėjimą iki 2014 vasario 1 d., tačiau teismas su tuo nesutiko. Tuomet iš VRM pusės nebuvo jokių pretenzijų, kad nurodyta suma būtų neteisinga ir pan.“, – tolesnius veiksmus dėstė buvęs ugniagesys.

Šių metų rugsėjo 16 d. teismas jam buvo palankus ir priteisė kiek daugiau nei 6500 Lt. VRM galėjo apskųsti nuosprendį per 14 dienų, tačiau, J. Pociaus teigimu, to nepadarė, o jis ir pats neskubėjo – norėjo palaukti ilgiau ir įsitikinti, kad ministerijos skundas kur nors neužstrigo.

Visgi kantrybė ilgainiui ėmė sekti ir spalio 22–23 d. Šiaulių gaisrininkų profsąjungos vadovas ėmė aiškintis, kodėl nieko nevyksta. Pirmiausia jis susiekė su VRM Pensijų skyriaus vyresniąja specialiste Daiva Gražėnaite. Ši jam teigė negavusi iš VRM Teisės ir vidaus tyrimų departamento nurodymo išmokėti J. Pociui priteistą sumą. Alfa.lt minėta specialistė patvirtino, kad toks pokalbis vyko, tačiau sakė viso labo esanti vykdomąja grandimi ir detalesnių komentarų siuntė teirautis pas minėto departamento atstovus.

Tai darė ir J. Pocius. Jis susiekė su Teisės taikymo ir vidaus tyrimų skyriaus patarėju Vitalijumi Šerpyčiu.

„Jis pradeda aiškinti, kad man priteista neteisinga suma, nors minėtą lentelę išdavė pati VRM. Skambinau pakartotinai (spalio 28-ąją – Alfa.lt past.), ir jie ėmė aiškinti, kad apskųs nuosprendį, nors tam reikalingi terminai jau baigėsi. Žodžiu, vilkinamas laikas, niekas nesusitvarko. Kyla klausimas: už ką jie gauna atlyginimus ir kaip jie skaičiuoja, tai gal ne man vienam taip atsitiko, gal ta pati pensija yra blogai apskaičiuota, jeigu VRM po to paneigia savo išduotus dokumentus“, – pokalbio rezultatus komentavo J. Pocius.

 
 

Alfa.lt susiekus su V. Šerpyčiu, pastarasis sakė negalįs žiniasklaidai teikti komentarų ir patarė kreiptis į ministerijos Viešųjų ryšių skyrių, o pastarajame pasiūlyta atsiųsti reikalingus klausimus paštu.

„Patys anksčiau davė pažymą, o, praėjus mėnesiui laiko po teismo nuosprendžio, jie pradeda ieškoti dantų ten, kur jie nedygsta“, – situaciją komentavo buvęs ugniagesys.

VRM nukirptos pensijos dalies neišmoka, nes kerštauja?

J. Pociaus teigimu, šią situaciją galima vertinti dvejopai. Viena vertus, ministerijoje, o taip pat ir jo tiesioginėje darbovietėje, pastaruoju metu neigiamame kontekste linksniuojamame Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, klesti nekompetencija ir betvarkė.

„Jau tarnybos metu sakiau, kad priimama gausybė neapgalvotų sprendimų, paskui nukenčia valstybės kišenė, už klaidas reikia išmokėti iš biudžeto mokesčių mokėtojų pinigus. Taip ir dabar, kada statytinis D. A. Barakauskas absoliučiai nekontroliuoja padėties, net savo darbuotojų, kurie atsakingi už teismų sprendimus“, – sakė J. Pocius.

Antra, buvusio ugniagesio pasakojimu, jam kyla įtarimų, kad tokie sprendimai yra priimami tendencingai – esą taip VRM keršija aktyviai savo teises ginantiems ugniagesiams.

„Ne visi yra padavę į teismą, o Šiauliai yra. Esu vienas iniciatorių, kadangi esu Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas. Aš įtariu, už tai, kad esu aktyvus ugniagesių klausimais, tai man yra dirbtinai kaip profesinės sąjungos atstovui daroma tai, kad likčiau pats paskutinis, kas yra buvę daug kartų – tie, kurie kreipdavosi į teismus, tie pinigus gaudavo paskutiniai. Tie, kurie lojalūs, gauna pirmi, o mane norima pamokyti“, – įtarimus kėlė J. Pocius

VRM atsakymas: teismas padarė „skaičiavimo klaidą“

Žemiau pateikiame VRM Alfa.lt atsiųstą paaiškinimą dėl neišmokėtos pensijos dalies J. Pociui.

„Vilniaus apygardos administracinis teismas 2013-09-16 sprendimu administracinėje byloje Nr. I-2106-121/2013 pareiškėjui iš Lietuvos Respublikos priteisė 6510,50 Lt. Ministerija sutikdama su teismo sprendime nurodytais motyvais šio sprendimo per įstatymų nustatytą terminą neapskundė, tačiau 2013-10-24 Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale gavusi įsiteisėjusį teismo sprendimą nustatė, kad yra padaryta skaičiavimo klaida. Teismas, kaip ir nurodyta, taikydamas ginčui aktualias teisės normas, priteisė pareiškėjui 6 510,50 Lt, nors pagal jam pateiktą Sveikatos priežiūros tarnybos prie LR VRM pažymą priklausė 5 046,08 Lt. Dėl nurodytų priežasčių ir siekiant, kad nebūtų pažeisti valstybės interesai, ministerija 2013-10-29 prašymu dėl proceso atnaujinimo kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Pažymime, kad nurodytame prašyme ministerija neginčija pareiškėjui priklausančios neišmokėtos valstybinės pensijos dalies – 5 046,08 Lt, tačiau prašo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ištaisyti pirmosios instancijos teismo sprendime padarytą klaidą dėl be teisinio pagrindo priteistos 1464,42 Lt sumos“, – rašoma VRM atsiųstame pasiaiškinime.

Pocius: VRM pati atliko skaičiavimus, o dabar bando vilkinti išmokėjimo laiką

Tuo metu, J. Pociaus teigimu, minėtos pensijos skaičiavimą, kuriuo remdamasis teismas jam priteisė 6510 litų, atliko pati VRM. Jis Alfa.lt parodė lentelę, kurioje nurodyta, kad ministerija pareigūnui turėjo išmokėti kiek daugiau nei 17 tūkst. litų, o buvo išmokėta tik apie 10,5 tūkst. litų, tad VRM skundas esą teismas priteisė 1500 litų per didelę sumą yra nepagrįstas.

„Kada atėjo išmokėjimo metas, VRM bando vilkinti išmokėjimo laiką, tuo paklusniai vykdydama Vyriausybės nurodymą pasiekti su išmokomis 2014 metų vasario mėnesį“, - sakė buvęs ugniagesys.

Jis piktinosi, kad VRM vadovybei nesugebant organizuoti vidinių darbų kyla didelių abejonių dėl to, ar ministerija gali garantuoti visuomenės saugumą.

 

 

Alfa.lt

http://www.alfa.lt/straipsnis/15161623/Barakausko.Vidaus.reikalu.ministerija.pensijas.pirmiausia.moka.lojaliausiems.=2013-11-04_14-56/

 

 

 

 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash