Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2016 Gruodžio 08, Ketvirtadienis 02:03   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pertvarkant sostinės policijos padalinį pareigūnai nukentėti neturėtų

2013-04-11

Šią savaitę Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko šio komisariato vadovybės ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas dėl Vilniaus AVPK Nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – NTV) Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus optimizavimo. Jo tikslas – aptarti aktualius optimizavimo klausimus.

Vilniaus apskrities VPK viršininkas K. Lančinskas pristatė Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus optimizavimo planą bei atkreipė dėmesį, kad reorganizavimas vykdomas pačių darbuotojų iniciatyva, siekiant pagerinti skyriaus darbo organizavimą,didinti operatyvinio darbo efektyvumą.

Pristatydamas būsimas pertvarkas viršininkas akcentavo, jog bus panaikinti du poskyriai, naikinamos ENTS 1-ojo ir 2-ojo poskyrių viršininkų pareigybės, tačiau vietoj jų steigiamos 3 vyriausiųjų tyrėjų pareigybės (kategorijos nesikeičia).

 Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas V. Lamauskas pasidžiaugė, kad Vilniaus VPK vėl grįžo prie anksčiau naudoto pertvarkų būdo, t.y. parengė pertvarkymo planą, kuriame aiškiai numatyti ir sudėlioti pertvarkos etapai. Todėl pareigūnai, kuriuos ši pertvarka palies, žino, kas jų laukia, kas bus siūloma.

Tačiau, pasak V.Lamausko, vis dėlto, natūralu, kad vykstant pasikeitimams darbuotojai kelia įvairius klausimus. Juos profesinės sąjungos pirmininkas perdavė Vilniaus policijos vadovui.

V.Lamauskas domėjosi ar keisis ENTS darbuotojų pareigybių ir darbo (pareigų) aprašymai.

Pasak Vilniaus aps. VPK viršininko K. Lančinsko, ENTS viršininkui pavesta parengti ENTS darbuotojų pareigybių aprašymų projektus. K.Lančinskas pabrėžė, jog keisis tik pareigybių pavadinimai, nes nebeliks poskyrių, o pareigūnų vykdomos funkcijos nesikeis.

Tačiau nežiūrint į tai V.Lamauskas paprašė, kad pareigybės aprašymai būtų derinami su darbuotojų atstovais prieš jų pateikimą pareigūnams.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas taip pat teiravosi dėl ENTS veiklos organizavimo: darbuotojų veiklos specifikos ir krūvių paskirstymo, ikiteisminių tyrimų, kuriuose nustatyti ir nenustatyti asmenys, padarę nusikalstamą veiką, atlikimo, veiklos kontrolės, naujų darbo organizavimo principų taikymo.

K.Lančinskas užtikrino, kad staigių pertvarkų  nebus, o visi darbo pasikeitimai bus įdiegiami palaipsniui, kad staiga darbuotojų neužgriūtų didžiulis krūvis, kuris ir šiandien jau yra nemenkas.  Pasak Vilniaus policijos vadovo, bus laikomasi principo, kad taip vadinamos „tamsios“ medžiagos iš kriminalinės policijos darbuotojų bus perduodamos ne iškart staiga visos tyrėjams, o tik tuomet, kai atsiras jose aiškumo. Šis principas bus diegiamas nuosekliai.Pasak K.Lančinsko, iki ENTS reorganizavimo pabaigos reikia sutvarkyti senas ikiteisminių tyrimų medžiagas, baigti seniai pradėtus ikiteisminius tyrimus. Jis pabrėžė, kad reorganizavimo tikslas – pagerinti ENTS darbą ir pakvietė profesinių sąjungų atstovus bendradarbiauti, kalbėtis su darbuotojais, kad būtų išvengta bereikalingos įtampos ir nesutarimų

Ši nuostata, pasak V.Lamausko, gera žinia, kad nebus staigių pokyčių, kurie gali lemti įtampą ir erzulį pareigūnams.

Vilniaus policijos vadovui užsiminus apie egzistuojančius didžiulius krūvius ir kriminalinės tarnybos pareigūnų ne komplektą, V.Lamauskas teiravosi kaip bus sprendžiama ši problema.

K.Lančinskas patikino, kad prioritetas – sukomplektuoti ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių, taigi, artimiausiu metu komisariatą turėtų papildyti 17 jaunų pareigūnų iš mokymo įstaigų, patys sumaniausi iš jų bus paskirti būtent į šį padalinį.

Anot VAITĮPS pirmininko, kadangi situacija dėl etatų trūkumo, didelių krūvių sukelia negatyvių reiškinių, o situacija dar ir dėl pertvarkos yra įtempta, paprašė, kad  optimizacijos metu į Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių būtų skirtas psichologas, kuris galėtų suvaldyti kolektyve tvyrančią įtampą.

K.Lančinskas tokiam siūlymui pritarė ir pavedė tai įgyvendinti personalo vadovui.

Kadangi ši pertvarka yra daugiau vidinis specializuoto padalinio struktūrinis pertvarkymas, o pareigūnų interesai neturėtų nukentėti, profesinių sąjungų atstovai iš esmės ENTS optimizavimo planui pritarė. Dabar laukiama pareigūžybių aprašymų projektų, kuriuso profesinė sąjunga atidžiai išbagrinės ir įvertins.

 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash